X
X
TRY

Facebook Reklam

AnasayfaFacebook Reklam

facebook reklam

FACEBOOK REKLAM

Facebook reklamları, marka bilincini yükseltmek, müşteri sadakatini sağlamak, web sitesi trafiğini arttırmak ve işletme için potansiyel müşteriler oluşturmak amacıyla kullanılabilecek bir reklam tipidir. Uygun maliyetler ile çalışan ve kullanıcıya önemsendiğini hissettirerek kişisel bir marka deneyimi yaşamasına destek olan Facebook reklamları, yaygın olarak kullanılan verimli bir dijital pazarlama yöntemidir.

Turkuvazsoft, deneyimli sosyal medya pazarlaması ekibi ile size ölçülebilir ve verimli Facebook reklamları yapma olanağı sağlar.

Facebook reklamı hizmetlerimiz:

STRATEJİ OLUŞTURMA

 • Kampanya hedeflerinin belirlenmesi
 • Hedef kitle incelemesi
 • Rakip reklamlarının incelenmesi
 • Reklam tiplerinin belirlenmesi
 • Kampanya bütçesinin belirlenmesi

KAMPANYA HAZIRLIĞI

 • Temel hedef kitlelerin oluşturulması
 • Benzer hedef kitlelerin oluşturulması
 • Sosyal medya piksellerinin kurulumu ve kontrol edilmesi
 • Ürün akışı dosyasının kurulumu ve kontrol edilmesi
 • Reklam gruplarının belirlenmesi

REKLAM OLUŞTURMA

 • Reklam metinlerinin hazırlanması
 • Reklam görsellerinin hazırlanması
 • Eylem çağrı metinlerinin hazırlanması
 • A/B test versiyonlarının oluşturulması
 • Reklam yayınının yapılması

REKLAM YÖNETİMİ

 • Performans takibi
 • CPC, CTR analizi
 • Reklam değerlendirmesi
 • A/B testlerinin incelemesi

Dijital pazarlama; her gün geçtikçe önem kazanan ve işletmelerin hedeflerine ulaşmak için seçtiği en doğru, en ucuz ve hatta en ölçülebilir pazarlama tiplerinden biri. Facebook reklamları ise dijital pazarlamanın olmazsa olmazlarından.

Neden Facebook Reklamları?

Sosyal medya platformları içinde en büyük hacim sahibi, Facebook. 2017 ilk çeyrek raporlarına göre Türkiye’deki kullanıcı sayısı 40 milyonun üzerinde ve bu sayı gün geçtikçe artmakta. Sosyal medyada kişisel hesapları ile var olanların her ne kadar platform tercihleri farklılık gösterse de genel kullanıma baktığımızda, Facebook diğer platformların önünde yer almaya uzun bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Peki kullanıcılar neden Facebook’u seçiyor? Herkes orada diye mi, kullanımı kolay diye mi ya da desteklediği çok çeşitli paylaşım tipleri ile kullanıcılara istedikleri anda istediklerini paylaşabilme özgürlüğünü tanıyor olması mı bu seçimin sebebi?

Sosyal medya kullanıcılarının Facebook’u tercih etmesinin nedeni her ne olursa olsun, Facebook dijital ortamlarda pazarlama yapmak isteyenler için de en gözde platform. Ancak, Facebook üzerinden pazarlama yapmak, sanılanın aksine Facebook’taki kişisel hesaplardan paylaşım yapmak kadar kolay değil.

Aslında Facebook, reklam verenlerin sayısını arttırmak için bu konuda tam tersini iddia ediyor. Pazarlama hedefleriniz belli ise Facebook reklamları ile hedefinize ulaşmanızın çok kolay olduğunu söylüyor. Evet, isteyen herkes Facebook üzerinden kolayca reklam verebilir ama bütçesini amacına uygun harcamak, hedeflerine ulaşmak ve elde edebileceği en yüksek performansı sağlamak her zaman mümkün olur mu? En basit Facebook reklamı olarak gördüğümüz ‘Gönderi Etkileşimi’ reklamlarında bile hedeflemenin hatalı yapılmış olması, zaman ve para kaybına sebep olduğu gibi sonuçta Facebook reklamlarının işe yararlılığını da tartışılır hale getiriyor.

İşte bu yazımızda öncelikle Facebook reklamlarının ne olduğunu ve hangi amaçlar için nasıl kullanılması gerektiğini detaylarıyla inceleyeceğiz.

Facebook Reklamları Nedir?

Facebook reklamları, marka ve işletmelerin ulaşmak istedikleri kitlelere, kendilerini en iyi anlatan cümleleri kurarak erişebildikleri ücretli mesajlardır. Reklam vermek isteyenler, amaçlarına en uygun Facebook reklam tipini kullanarak belirli kampanyalarını tanıtabilir ve destekleyebilir.

Facebook Reklamları Vererek Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Marka ve işletmenin amacı her ne olursa olsun, Facebook pazarlama araçları sayesinde hedefe ulaşmaları kolaydır. Ancak amacın iyi belirlenmiş ve hedeflemenin doğru yapılmış olması gerekliliğini yeniden hatırlatalım.

Marka ve işletmelerin Facebook reklamlarını kullanarak;

– Varlıklarını güçlendirmek,

– Bilinirlik oluşturmak,

– İnsanların keşfetmesini sağlamak,

– Potansiyel müşteri bulmak,

– Satışları arttırmak,

– Sadakat oluşturmak gibi amaçları olabilir.

Kullanıcı davranışlarını çok iyi analiz eden ve bu yönde sürekli kendini geliştiren bir platform olan Facebook, bu maddelerde bahsettiğimiz tüm amaçlar için reklamverenlerin hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olabiliyor.

Şimdi; sektörden bağımsız olarak her türden işletmenin keşfedilmek, dikkat çekmek, bilgilendirmek, ürünlerini sergilemek, potansiyel müşteri ağlarını genişletmek ve satışları arttırmak gibi hedefleri olduğu gerçeğinin üzerinde düşünelim ve Facebook sponsorlu reklamları ile bu amaçlara nasıl destek sağlayabiliriz ona bakalım.

Facebook İşletmelerin Varlığını Nasıl Güçlendirir?

Facebook ve Instagram analizlerine göre; kullanıcıların büyük bir çoğunluğu yeni bir şeyler keşfetmek için hesaplarını açıyor ve günün azımsanamayacak bir bölümünde online takip yapıyor. Bu keşfetme sürecinde; arkadaş, akraba ya da ünlüleri merakla izlemenin yanı sıra marka ve işletmelerin kampanya takipleri, yeni ürün lansmanları, indirim günleri gibi haberlerini takip etmek de bulunuyor. İşte tam da bu sebepten, özellikle online alışveriş imkanı sağlayan tüm markaların mutlaka Facebook’da da yer alması gerekiyor. Üstelik işletmeleri hiç yormayan zaten mobil uyumlu bir yapıya sahip olan Facebook sayfaları, müşterilerin her yerden ve her zaman işletmelere kolayca ulaşmasını, ürünler hakkında fikirlerini belirtmesini ve işletmeye özel mesaj atabilmelerini de sağlıyor. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir şey var. O da; işletme sayfaları oluşturulurken doğru tanımlamalar yapmak, sayfaya amaca uygun düğmeleri yerleştirmek ve kolayca ulaşılmasını sağlamak için profilde yer alan bilgileri eksiksiz doldurmak.

İşletmelerin varlığını güçlendirecek olan Facebook reklamları; öncelikle Facebook kullanıcılarının sayfanın varlığından haberdar edilmelerine yardımcı oluyor. Sayfayı takip etmelerini, iletişime geçmeleri sağlamak ve potansiyel müşterilere ulaşmak Facebook sponsorlu reklam tipi ile mümkün. Yine, sayfa profilinde yer alan düğmelere tıklatmak için verilen reklamlar, siteye trafik çekmek ya da telefon ile işletmeye ulaşmak isteyenlere kolaylık sağlamak da bu reklam araçlarının içinde yer alıyor.

Profesyonel facebook hizmet paketlerimiz için lütfen TIKLAYIN.


Top