X
X
TRY

2019 Güncel Kayseri Web Tasarım Fiyatları

AnasayfaYazılarGrafik & Web Tasarım2019 Güncel Kayseri Web Tasarım Fiy...

Kayseri Web Tasarım Fiyatları 2019

Şunu hayal edin: Potansiyel bir iş ortağıyla yeni tanıştınız ve her şey harika görünüyor. Bir sözleşme imzalamaya hazırsınız ve sonra sizi ofisine davet ediyorlar - köprünün altındaki paslı bir minibüs! Birlikte iş yapma konusunda size ikinci düşünceler verir, değil mi? Müşterileriniz ve potansiyel yatırımcılarınız, eski veya modası geçmiş bir web sitesine erişim sağladıklarında kendilerini kötü hissederler. Müşterilerinize ve yatırımcılarınıza sizinle birlikte çalışma konusunda hevesli olmalarını sağlamak için onlara şık ve işleyen bir web sitesi göstermeyi tercih ettiğinize eminim.

Peki bu sana ne kadara mal olacak?

Kullanıcıların% 75'inin bir şirketin web sitesinin tasarımıyla güvenilirliğini değerlendirdiğini göz önünde bulundurarak, daha iyi bir siteye yapılan yatırım neredeyse her zaman karşılığını verir. Sorun, bütçenize uygun doğru web tasarım fiyatını bulmak.

Bu yazıda doğrudan ve dürüstçe web tasarım maliyetleri hakkında konuşuyoruz. Fiyat aralığınız için ne alabileceğinizi ve ne beklemeniz gerektiğini açıklayacağız.

Ölçeklenebilir fiyat etiketi 

Web tasarım maliyetini tartışırken ilk ve belki de en önemli husus, tamamen ölçeklenebilir olmasıdır. Uygun kanallar aracılığıyla, bir web sitesini yılda 130 TL kadar bir miktar minimum ödeme yaparak yönetebilirsiniz… Ama bu komik rakamlarla hiçbir şekilde ilerleyemezsiniz. Web tasarımından elde ettiğiniz şey, içine koyduğunuz şeye bağlıdır, ancak koyduğunuz şey tamamen size bağlıdır.

Aşağıda, en iyi web tasarım yöntemlerini 3 kategoriyle açıklıyoruz, ancak “düşük, orta ve yüksek maliyetli” olarak da okunabilirler.

En düşük web tasarım fiyatları , şablonlar gibi DIY yöntemlerine aittir. Bunlar zaman ve reklam kaldırma politikaları nedeniyle finansal maliyetleri arttırıyor. Ancak ücretsiz bir şablon kullanıyorsanız ve bundan daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, web siteniz için bir  profesyonel bir tasarımcıdan faydalanmakta yarar var.

Orta seviye ve küçük işletmelerin uyguladığı en yaygın yöntem web tasarımı gereksinimlerini halletmek için serbest tasarımcı (freelancer) ile doğrudan çalışıyor. Tasarımcıya bağlı olarak, bu maliyet ve kalite arasındaki ideal dengeniz olabilir. Tasarımcınızla işbirliği yapmak için biraz zaman ve çaba harcamanız gerekir, ancak benzersiz veya ısmarlama bir şeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Her hangi bir Freelancer ile çalışmak maliyeti düşürebilir fakat geriye dönüp baktığınızda ucuz etin yahnisini yemek zorunda kalıyorsunuz her defasında.

Serbest çalışan bir tasarımcının maliyeti kendi beceri seviyesine dayanır. Yine de, tüm katılımcılar işaretlendiğinde, bir serbest meslek sahibi, bir ajan ile aynı yetenek seviyesinde  olamaz, hemen hemen her zaman ajans eşdeğerlerinden daha ucuzdur. Ajanslar ek hizmetler sağlayacaktır, ancak serbest çalışanlarla yalnızca tasarım çalışmaları için para ödersiniz, daha fazlasını yapmazsınız.

En pahalı web tasarım maliyetleri web tasarım ajansları ile birlikte gelir. Esas olarak işletmeler ve hali hazırda kurulmuş şirketler için, web tasarım ajansları her şeye dikkat eder ve sizin için asgari çabayı gösterir. Nihai ürün de genellikle Profesyonel ve iyidir, ancak ana unsur giriş fiyatıdır.

Web tasarım maliyetlerinizi yönetirken önemli bir husus, sitenizin nasıl göründüğü ve nasıl çalıştığı arasındaki farktır. Gerçekten iyi bir site, iyi görünen bir site anlamına gelmez. Gerçek şu ki, bir sitenin işlevselliği her zaman göründüğünden daha önemlidir. 

 Bunu daha açık hale getirmek için, hızlı bir genel bakış: “Web tasarımı”, birbiriyle örtüşme eğiliminde olmalarına rağmen, birkaç farklı alanı kapsayan bir aracı terimdir:

  • Kullanıcı Arabirimi (UI) Tasarım:Sitenizdeki kontroller; Ziyaretçilerin dolaşması, siteyle etkileşimi ve görevleri tamamlaması ne kadar kolay / zor.
  • Grafik Tasarım:Görsellerle (resimler, renk şemaları, düğmeler, ikonlar ve tipografi dahil) iletişim kurabilme, dönüşümleri artırabilir, marka kişiliğini gösterebilir ve kullanıcıların ilk gördüklerini etkileyerek kullanılabilirliği artırabilir.
  • Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarım:Kullanıcı siteyi kullanırken nasıl hissediyor : Deneyim sezgisel mi yoksa sinir bozucu mu, rahatlatıcı mı, can sıkıcı mı?

Günün sonunda, sitenizin UI tasarımı birinci önceliğe sahiptir. Form yerine işlevsellik hakkında düşünmeye başlayın; sitenizin ne yapmasını istiyorsunuz, neye benzemesini istiyorsunuz. Bizi yanlış anlamayın, görseller iyi bir web tasarım için çok önemlidir; ancak bunlar yalnızca sitenizin kullanılabilirliğine hakim olduktan sonra hayata geçirilebilir.

Bu sadece genel bir tavsiye değil. Sitenizin yapmasını istediğiniz şey web tasarım fiyatınızı belirler. Karmaşık ara yüzler, ek özellikler ve ilave sayfaların tümü, tasarım ve geliştirme maliyetlerinize ücret ekler. Web tasarımında bir harcama yapmadan önce, öncelikle siteniz için neye ihtiyacınız olduğunu belirtin. Bu, paranızın en verimli kullanımı konusunda hangi yönteme ışık tutuyor.

Şimdi sitenizi nasıl tasarlayacağınızı seçmeniz için bazı arka planlar açıkladık, hadi yöntemlerin her birini ayrı ayrı inceleyelim. Burada paranızın nereye gittiğini, ne bekleyebileceğinizi, hangi tür şirketler için en iyi sonucu verdiğini ve hatta kararınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için birkaç geçici ipucunu görebilirsiniz.

NOT : Fiyatlara geliştirme, barındırma, bakım veya diğer ücretler dahil değildir.

  1. Bir şablon sitesi kullanarak DIY 

Fiyat aralığı: 0 ila 1,000 TL arasında

WordPress, Wix, SquareSpace, Weebly ve Shopify gibi siteler, herkesin kendi sitelerini minimum maliyetle oluşturmalarına ve yönetmelerine olanak tanıyan yeni bir DIY web tasarım dönemi başlatıyor. Template Monster ayrıca, alan uzmanları tarafından tasarlanan ve geliştirilen çok çeşitli web sitesi şablonları sunar.

Yapacağınız ilk seçim hangi sitenin kullanılacağıdır. Farklı siteler farklı tarzlara ve endüstrilere hitap ediyor; Shopify münhasıran e-ticarettir, WordPress daha fazla kişiselleştirme seçeneği vb. İçin üçüncü taraf tasarımcılardan oluşan geniş bir topluluğa sahiptir.

Bu siteler, önceden tasarım bilgisi az olan veya hiç olmayan insanları hedef aldığından, kullanılabilirliği, çoğu zaman sürükle bırak işleviyle kullanım kolaylığı etrafında kuruludur. Tasarım deneyimsizliği sizi bu sitelerden birini kullanmaktan alıkoymamalıdır, ancak bazı gelişmiş tasarım tekniklerine ihtiyaç duyarsanız, araştırma ve öğrenmeye kendi kişisel zaman yatırımınızı düşünmelisiniz.

Bu sitelerin bu kadar karmaşık bir işlemi basitleştirmesinin yolu şablonlardır. Bu sitelerin çoğu, şablon bileşenleri, önceden var olan temalar ve eklentiler etrafında yapılandırılmıştır; Bir dizi hazır ayardan birini seçebilir veya istediğiniz belirli seçenekleri ve özellikleri indirebilirsiniz.

Dezavantajı özelleştirme için daha az seçenek. Yeni veya orijinal fikirleriniz varsa, şablonlar yaratıcılığı boğabilir; Daha önce yapılmış olan tema ve fonksiyonlarla sınırlıdır. Bazen mükemmel bir parça bulurken, vizyonunuza yakın bir şey bulunsa da, çoğu zaman tema ve tasarımlara göz atarak harcadığınız saatler sonunda hayal kırıklığına uğrarsınız. Ve sorunları daha da kötüleştirmek için, diğer sitelerin (hatta rakiplerin) sizinle aynı parçaları kullanması olasılığı her zaman var.

Şablonların ve eklentilerin maliyeti, temel olanlardan ücretsiz olarak başlayarak geniş ölçüde değişir. En büyük yanılgılardan biri, bu DIY sitelerinin sabit bir ücret olduğu, ancak gerçekte sık sık yeni bileşenler, temalar veya eklentiler satın almak için fazladan harcama yapıyorsunuz. Bu siteler genellikle en iyi tasarım parçalarını bir ödeme duvarının arkasına gizler veya standart bileşenlerden daha yüksek bir fiyat alırlar. WordPress gibi bazı siteler, üçüncü şahıslardan istedikleri şekilde ücret alabilecek eklentilere izin verir.

Doğru bir web tasarım fiyatı hesaplamak için ihtiyacınız olan bileşenlerin, eklentilerin, şablonların veya temaların maliyetlerini araştırın. (Bu, gerekli fonksiyonları önceden özetlediğiniz yerin kullanışlı olduğu yerdir.) Bazen ihtiyaç duyduğunuz şey çok pahalıdır ya da kullanılamayabilir, bu nedenle erken planlayın, böylece daha sonra sürpriz olmaz.

Genel olarak, bu yöntem yeni başlayan şirketler veya çıplak kemik gereksinimi olan siteler için en iyisidir. Temel açılış sayfaları, “haftasonları” için çevrimiçi mağazalar, portföy siteleri - uzun vadede bir işi tek elle destekleyebilecek bir oluşum değillerdir. Bunlar son derece minimum (düşük) bir bütçeye sahip biri için iyi bir başlangıç ​​noktası olsada, çoğu işletmenin ilk birkaç yıl içinde bir şablon sitesinden özel yazılımlara geçtiğini gördük.

Profesyonel ipucu:

Bütçenizi biraz daha zorlayıp DIY sitenizi özelleştirmek için bir tasarımcı kiralayabilirsiniz. Bir tasarımcının bir şablon sitesi içinde çalışması için işe alınması, orijinal bir siteyi işletmeye almaktan daha az masrafa neden olur ve kalite düzeyi, kendi yaptığınız tasarımdan daha iyidir. Özellikle alanında uzmanlaşmış bir tasarımcıyı işe alıyorsanız; örneğin, WordPress'in geniş bir eklenti kütüphanesi vardır, bu yüzden aradıklarını bilen birisini işe almak yararlı olacaktır.

En azından, bir logo veya marka kimliği gibi marka malzemeleriniz üzerinde çalışmak için bir tasarımcı tutmayı düşünün. Parlak bir logo veya profesyonel olarak renklendirilmiş bir renk şeması, biraz daha fazla kalite ve sınıfa sahip bir DIY sitesini hayata geçirebilir, bu nedenle logonuzu profesyonel bir tasarımcı tarafından yaptırdığınızdan emin olun .

2.Serbest çalışan (Freelancer) bir web tasarımcısını işe alın

Fiyat aralığı : 250 ila 1500 TL arası

Serbest çalışanlar  bir web sitesi yapmak her zaman tercih edilen ucuz fiyatlara kaçan işletmelerin tercihidir. Web tasarımı için en yaygın yöntem, maliyeti ve nihai ürünün kalitesini dengeler. 

Bir freelancera iş vermek, bir süre sonra hayal kırıklığına dönüşebilir nihai kullanıcıyı yanıltabilir. Tasarımcının hem işlevsel hem de iyi görünümlü bir şey yaratacağından emin olmanız lazım. Onlara önceki yaptıkları işten bahsetmeleri için bir doküman hazırlatın referanslarını sizlere sunsunlar.

İstediğiniz işlevsellik türüne bağlı olarak, farklı bir geliştirici de bulmanız gerekebilir. Geliştiriciler, bir siteyi inşa etmenin teknik yönlerini ele alırken, tasarımcılar görebileceğiniz ve etkileşime girebileceğiniz özellikleri ele alır. Geliştirme, serbest çalışan bir tasarımcıyı işe almanın ek bir maliyetidir (DIY platformunda çalışmak için bir tasarımcı kiralamazsanız) ve geliştirici ücretleri ortalama olarak Türkiye’de 500 ila 2,000 TL arasında değişebilir ancak daha ucuz olabilme ihtimalleri geliştiricinin becerisine ve teslim edeceği zamana göre değişebilir.

Bazen, tüm paket için aynı zamanda geliştirici olan bir tasarımcı da işe alabilirsiniz, ancak sundukları hizmetleri öğrenmek için bir önceki cümlelerimle belirttiğim gibi referanslarını görmeniz gerekir.

Serbest çalışan bir web tasarımcısı fiyatlandırma söz konusu olduğunda, maliyetler iş yüküne ve tasarımcının beceri seviyesine bağlı olarak değişir. İhtiyaç duyduğunuz sayfa sayısı arttıkça, daha fazla iş yapması gerekir ve bu nedenle web tasarım maliyeti de artar. Aynı yapıya ve görünüme sahip çok sayıda sayfaya ihtiyacınız varsa, bu fiyatı düşürmenin bir yolu, içeriği kendinizin dolduruğu sayfa şablonları oluşturmak için bir tasarımcıyı işe almaktır. Örneğin, bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız, daha sonra her ürün için kullanabileceğiniz tek bir ürün sayfası şablonu oluşturmak için bir tasarımcıyı işe alabilirsiniz.

Akılda tutulması gereken şeylerden biri, normalden daha ağır bakım gerektiriyorsa, bir web tasarım ajansıyla düşünebilirsiniz. Serbest çalışanlar çoğu site için en iyi şekilde çalışır, fakat tek başlarına yapabilecekleri her zaman sınırlıdır.

Birçok yönden, freelancer daha iddialı hedeflere ulaşmadan önce geçiş aşamasını temsil eder.

Profesyonel ipucu:

Serbest çalışanların neler yapabileceği hakkında çok konuştuk, ancak serbest çalışmanın en zor kısmı zaman ve çözüm odağına verebilecekleri cevaptır. Eğer web tasarımda bilgili değilseniz tasarımcının becerisini ölçmek zordur. Freelancerlerı nerede bulacağınız ve uygun bir maliyetin ne olduğunu bilmek gibi lojistik detaylar var. Süreci kolaylaştırmak için arama motorlarını kullanabilirsiniz. Fakat şunu aklınızdan hiçbir zaman çıkartmayın referanslarını görmeden işe başlamayın ve sözleşmenizi her zaman yapın.

3.Profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmak 

Fiyat aralığı : 500 ila 3,000 TL Arasında

Bir web tasarım ajansı, paranın satın alabileceği en iyi tasarım seçeneğidir (farklı ajansların kalitesi tartışılabilir). Sitenizi tasarlamak için bir ajans ile çalışmak, tüm problemleri ortadan kaldırır.

Gerçek tasarım yeteneğine ek olarak, ekstra para da ek avantajlara dönüşür. Ajansların güzelliği, tek bir çalışan yerine sizin için çalışan bir ekibin olması. Bu, bireysel uzmanlarınız olduğu anlamına gelir - ayrı bir grafik tasarımcı, UX tasarımcısı, içerik yazarı, SEO uzmanı, geliştirici, vb. Bu biçim, her şeyi tek tek ele almaktan daha dolgun sonuçlar üretme eğilimindedir.

Ajansların diğer ana avantajı, bir kez proje için sözleşme imzaladığınızda ön ödemenizi yaparak sitenizin yayına alınmasını bekleyebilirsiniz. 

Ancak, yanlış kurumu seçerseniz, bu “avantajlar” size dezavantaj olarak geri dönecektir. Sizin isteklerinize uygun bir seçim yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir web tasarım ajansı ile çalışmak istiyorsanız, her zaman olduğu gibi, önce yüksek maliyetin haklı olup olmadığını belirlemek için gerekli işlevlerinizi belirlemelisiniz. Çoğu site bu kadar yoğun bir tedaviye ihtiyaç duymaz, ancak örneğin, tüm kullanılabilirlik gereksinimlerinizi yerine getirmek için özel bir içerik yönetim sistemine (CMS) ihtiyacınız varsa, web tasarım ajansları size en iyi şekilde cevap vecektir.

Ajanslar aynı zamanda karmaşık site ihtiyacı olan şirketler için en iyi seçenektir. Deneysel teknolojiyi kullanan veya aşırı miktarda sayfa barındıran siteler, için çok fazla iş yükü gerektirir. Web tasarım ajansları profesyonel ekip arkadaşları ile sizlere en kaliteli hizmetleri verecektir. Uygun bir ajans bulabilmek için referans ve fiyat politikalarını iyi bir şekilde incelemeyi unutmayın.

Ne tür bir tasarım istediğinize dair hala fikir ve ilham arıyorsanız,  Burada devreye Turkuvazsoft giriyor. En uygun fiyatlarla istediğiniz tasarımı sizler için tasarlayıp hayata geçiriyoruz.

 

Profesyonel ipucu:

Sadece ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri ödediğinizden emin olmak için ajanslardan fiyat teklifi isteyiniz. Fiyat tekliflerini karşılaştırarak size en uygun hizmeti verebilecek ajans ile iletişime geçmek her zaman sizin için avantaj sağlayacaktır.

Web tasarım maliyetini anlamayı kolaylaştırmak için ana web tasarım yöntemlerini 3 temel kategoriye ayırdık, ancak gerçek şu ki, her kategorideki kalite seviyesi büyük ölçüde değişiyor. 

Yönteminizi seçmek yeterli değil, aynı zamanda havuzda sizin için doğru platformu, serbest çalışanı veya ajansı bulmak zorundasınız. Ancak en önemli konu nasıl bir web sitesine ihtiyacınız var. Ne istediğinizi net bir şekilde bildiğiniz zaman işler daha da kolaylaşıyor ve nokta atışı yapıyorsunuz.

Profesyonel web tasarım paketlerimizi incelemek için lütfen TIKLAYIN.

 


Top