X
X
USD

Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır?

AnasayfaYazılarAhrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır?

AHREFS NEDİR?


İyi yapılan araştırma, çalışmalarınıza daima yansıyacaktır. Araştırma yaparken bile bir stratejiye sahip olmalısınız. Plansız bir çalışma sizi hiçbir yola çıkarmaz. Ahrefs tam bu durumda devreye girmektedir. Ahrefs en güvenli backlink analiz aracıdır. Ahrefs’de amaç hep en iyisini yapmak, daha iyisini yapmak olmuştur. Sitenizi oluşturdunuz, çalışmalarınızda size yön verecek araç Ahrefs’dir. Backlink’in rakip performans analizini, kolayca yaparak sizi rakiplerinizden daha güçlü kılar. 8 milyona yakın sayfa taramasını yaptığı için analiz çalışmalarında kullanımı oldukça yaygındır.

 

 


AHREFS BİZE NELER SUNAR?


Rakip analizini kolayca yapmanızı sağlar. Markaların sıralamasının görüntülenmesinde yardımcı olur. Anahtar kelime konusunda zorlanmadan yardım alabileceğiniz bir araçtır. Web site takiplerini kolaylıkla yapabilir, analiz edebilirsiniz. Bancklink araştırmasını sizi yormadan size sunacaktır. Denetim raporu oluşturmak için iyi bir yardımcı olabilir. Sitenizin içerik araştırmasını yaparken Ahrefs’den yardım alabilirsiniz. Sitenizde kolayca sorun tespiti yaparak, sizi çözüme kavuşturabilir. Rakiplerinizin yaptığı reklamların takibini ve analizini yapmanızda size yardımcı olur.

 

 


AHREFS NEDEN KULLANILMALIDIR?


Search Metrics, Semrush, Moz ve Ahresfs için öne çıkan araçlardır. Birden fazla özelliğe sahip olmaları kullanım alanlarının geniş olması tercih edilmesi için yeterli olacaktır. Ahrefs’i öne çıkaran özelliği ise iyi bir trend takipçisi olmasıdır. Güncel ve yenilikçi olması Ahrefs’i diğer araçlardan farklı kılar. Rakiplerinizin neler yaptığını, nerelerde daha başarılı olduklarını, rakiplerinizin hangi sıralamalarda yer aldıkları konusunda analiz yapar. Analiz sonuçlarına göre ilerleyeceğiniz hedefler daha belirgin hale gelir. Rakiplerinizin önüne geçebilmek adına yürüteceğiniz strateji sizi ilklere taşıyacaktır.


AHRESFS’İN KULLANIMINDA SİZİ NELER BEKLİYOR?


Anahtar kelime site içeriği için oldukça önemlidir, Ahrefs’i anahtar kelime araştırması için kullanabiliriz. Anahtar kelime için bir çok araştırma yöntemi vardır, fakat Ahrefs doğru olanı bulmakta size fayda sağlayacaktır. Web sitenize ait verilerin analizinde, detaylı anahtar kelime araştırmasında, rekabet analiziyle rakiplerin sıralamasına kolayca erişiminde size yardımcı olur. Sitenizin gidişatını iyileştirmekte, hedef ve stratejilerinizi belirlemekte size katkı sağlar. Ahrefs ile sitenin içeriği hakkında tüm bilgilere sahip olma yetisi sunar. Sunduğu yol haritasıyla rakiplerinizin popülerlik sıralamasının analizine ulaşmak mümkündür. Ahrefs’in kullanım alanları, stratejilerinizde size yardım edecektir.

 

 


AHREFS SİZE NASIL KOLAYLIKLAR SAĞLAR?


Rakiplerinizin arama motorlarına erişim sağlar. Rakiplerinizle alakalı detaylı bilgilere ulaşarak kolayca analiz yapar. Anahtar kelime araştırması yaparken sadece anahtar kelimeyi arama motoruna yazmanız yeterli olacaktır. Ahrefs sayesinde anahtar kelimenin zorluğu, kullanım oranı, kullanım alanlarıyla ilgili bilgi sahibi olmanızda mümkün. Anahtar kelimenizin hangi sitelerde ne yoğunlukta kullanıldığını ve içerik bağlantılarını gözlemleyebilirsiniz. 15 dakikada bir yeni backlink güncellemesi yaparak 6 milyara yakın sayfanın analizini yapar. Ahrefs’den reklam stratejisi hakkında da yardım alabilirsiniz. Rakip analiziyle, rakiplerinizin verdiği ücretli reklamları ve reklam kopyalarını size sunar. Mobil cihazlardan ve masaüstünden kullanımı oldukça kolaydır. Spam içerikli bağlantıları tespit eder, şüpheli linklerin önüne geçmek için backlink’i düzenli ve dikkatli kullanmanız yeterli olacaktır.

 

 


SİTE ANALİZİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Rakip sitenin kelime trafiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Sitenize yapılan bağlantı türlerini görüntüleyebilirsiniz. Site içi analizine ulaşabilirsiniz. Rakip sitenin reklam analizlerinde yardım alabilirsiniz. En iyi açılış sayfalarına ulaşabilirsiniz. İki site arasındaki içerik farklarını karşılaştırabilirsiniz. Ahrefs yeni anahtar kelime fikirleri sunar. Anahtar kelime araştırmasında size büyük kolaylıklar sağlar. Anahtar kelimelerin sıralanmasında büyük kolaylık tanır. Sitenize ait problem analizlerini ortaya çıkarır. Hangi kelimelerin hangi arama motorlarında daha çok aratıldığıyla ilgili bilgi almanıza yardımcı olur.


AHREFS İLE SİTE ANALİZİ NASIL OLUR?


Rakip sitelerin trafiklerini inceleyerek stratejimizi ona göre geliştiririz. Rakiplerimizin ve kendi sitemizin backlink analizini kolayca yapabiliriz. Linklere göz atıp rakip site ile kendi sitenizi karşılaştırabilirsiniz. Rakiplerinizin analiz yaptığı çalışma sayfalarına ulaşabilirsiniz. Rakip siteye ait değerli sayfalara göz atabilirsiniz. Site içeriği oluştururken, anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz. Sitenize gelen takipleri inceleyebilirsiniz. Rakip sitelerin takip oranlarına ulaşabilirsiniz. Rakip siteye ait istatikleri inceleyerek stratejinizi geliştirebilirsiniz. Rakiplerinizin kampanyalardan haberdar olarak bir adım önde olabilirsiniz. Rakiplerinizin çalışma performansını kolayca izler analizlere ve anahtar kelimelerine sahip olabilirsiniz.


AHREFS KULLANIMI VE DESTEĞİ NASIL KILLANIM KOLAYLIKLARI SAĞLAR?


Kullanımı kolaydır, telefon ve e-posta yoluyla müşteri iletişimi ve desteği sağlar. Düzenli ve sistemli bir ara yüze sahip olması kullanımını kolaylaştırmıştır. Bir çok özelliği bünyesinde bulunduran Ahrefs son zamanlarda oldukça büyük kitlelere ulaşmıştır. Bu araç site içeriği oluşturan tüm kullanıcılar tarafından özellikle sahip olunması gereken bir araç olarak görülmeye başlanmıştır. Dünya genelinde günümüzde kullanımının kolaylığı sayesinde oldukça geniş kullanıcı alanına sahiptir. Araçlar site içeriği oluşturmadan, site analizine kadar artık olmazsa olmazlar arasına girdiler. Web sitelerini tüm yönleriyle inceler ve analiz eder, yeni ve eskiyi karşılaştırır, sitenizin sosyal medyada ki durumunu analiz eder, takip eden yada takibi bırakan kullanıcıları listeler, linklerine sahip olduğunuz siteleri inceler, esaslı arama kelimelerini inceleyerek ne kadar aratıldığının analizini yapar. Ahrefs iyi bir site içeriğine, rakiplerinizin önüne geçmenize, siteler arasında ki durum analizinize kadar bir çok durumda size yardımcı olarak kolaylık sağlar.


Top