X
X
TRY

Ankara Seo

AnasayfaYazılarYerel SEOAnkara Seo

Ankara Seo

Ankara SEO Hizmeti Ajansı Turkuvazsoft, bürokratik ağırlığının yanı sıra Türkiye’de iş dünyasının kalbinin attığı önemli şehirlerimizden biri olan Ankara’da profesyonel seo hizmeti vermektedir. Her yıl binlerce şirketin üretim ve pazarlama konusunda birbiriyle yarıştığı bu imkanlar şehrinde ticaret ve pazarlama da artık sanal ortama taşındı diyebiliriz. Neredeyse bütün şirketler büyüklüklerine göre daha dar alandaki rakipleriyle yarışmak adına bölgesel seo, Genel anlamda Türkiye içi pazarlama gelişimi için Genel seo ve hatta yurtdışı pazarını kendilerine hedef seçmiş firmalar, ihracat verilerini daha da yükseltmek için global seo hizmeti almaktadır. Böylelikle gerçek pazardaki rekabetin zorluğu artık yavaş yavaş sanal pazara ve seo dünyasına da yansımaktadır.

İnternet dünyasında hizmet vermeyi hedefleyen web sayfalarının, her zaman arama motorlarının serp sonuçlarında anahtar kelimelerinin üst sıralarda olması amaçlanmaktadır. Bunun için yapılan tüm çalışmalara Ankara Seo Hizmeti ismi verilmektedir. Bu çalışmaların seo alanında profesyonel seo uzmanı bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Çünkü işinde uzman kişilerin, birçok farklı paradigmayı hesaba katması gerekmektedir.

ankara seo

Ankara SEO Hizmeti Nedir?

Ankara SEO Hizmeti bu zorlu sanal rekabet ortamında firmanıza, kurumsal websitenize veya e-ticaret sitenizi arama motorlarında anahtar kelimelerinde ön plana çıkararak daha etkin bir çalışma potansiyeli ve daha fazla alaklı kitleye ulaşma imkanı sağlar. İlk önce sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri tespit edip bu anahtar kelimeler için bir yol haritası belirler. Belirlediği bu kelimeleri websitenizde yer alan ürün ya da hizmet sayfalarınıza, Google algoritmasına uygun bir şekilde yayınladığı özgün metinlerle vurgular. Dikkat çekici bir şekilde vurgulanan her bir anahtar kelime, doğru seo adımlarıyla, Google’da arama sonuçlarında görüntülenen haliyle anahtar kelime içeren seo başlıkları, seo açıklamaları ve düzgün girilmiş bir URL yapısıyla arama motoru tarafından algılanarak sıralamaya alınır. Son olarak hali hazırda sıralamaya girmiş mevcut anahtar kelimelerinize ya da direkt olarak sitenize yönelik alaklı ve kaliteli baclink alımları yaparak ürün ya da hizmet sayfalarınızın ve dolayısıyla sitenizin her geçen gün daha fazla ziyaretçi almasını sağlar. Trafik değerleri artan sitenizin otoritesi arttıkça her bir anahtar kelimenin mevcut sıralaması da yükselir.

Ankara Bölgesinde SEO Hizmeti Neden Önemli?

Gelişen teknolojiyle artık günlük yaşantımızda yer alan birçok sıradan işi bile bilgisayar ya da cep telefonlarıyla yapmaya başladık. Kitap okumak, gazete okumak, sohbet etmek, dizi ya da film izlemek, araştırma yapmak, alışveriş yapmak ve hatta seyahat etmek…Daha önce çeşitli analog yöntemlerle yaptığımız bu işler artık internet sayesinde avucumuzun içinde duruyor. Aradığımız, istediğimiz, ihtiyacımız olan yada olmayan herşeye birkaç kelimeyle erişebiliyor, dahası sahip olabiliyoruz. Bu uçsuz bucaksız imkanlar dünyasından neredeyse yararlanmayan insan kalmadı.

Böyle bir talep denizinde elbette arz ihtiyacı kaçınılmaz hale geldi. Bu ihtiyacı karşılamak için birbirleriyle yarışan şirketler ise rakiplerinden önde olmak için Seo (arama motoru optimizasyonu) hizmetlerinin nimetlerinden faydalanıyor. Seo hizmeti sayesinde rakiplerinizden önde olmak size, ürün ya da hizmetlerinizi bölgesel, ülkesel hatta global ölçüde ve üstelik oldukça büyük kitlelere zahmetsiz ulaşma imkanı sağlar. Üretim ve satış hacminiz büyüdükçe şirketiniz ve hedefleriniz de büyümektedir. Daha büyük pazarlara ve alakalı kitelelere şirketinizi oturduğunuz yerden istediğiniz gibi yönetmenin tadını çıkarırsınız.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışması dikkat gerektiren bir konudur. İlk olarak sitenizin detaylı bir şekilde analizinin yapılması gerekmektedir. En küçük bir hata bile gözden kaçırıldığında organik aramalarda istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Seo analiz işlemlerini ücretsiz olarak sizler için biz yapıyoruz. Sitenizdeki ürün ya da hizmet sayfalarınızla ilgili ürün ya da hizmetinizle alakalı içerikleri doğru ve amaca dönük hazırlamanız ve yayınlanlamanız gerekmektedir. Hem bu metinler içersinde yer alan hem de SEO için en önemli bölüm olarak adlandırılan Meta etiketler bölümü; başlık, açıklama ve anahtar kelimeleri doğru bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. Her bir sayfa için hangi anahtar kelime gruplarında ön plana çıkmak istiyorsanız tüm başlık, açıklama ve anahtar kelimeleri de bu yönde belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde amacınızdan sapmış olursunuz. Yapılan SEO işlemi de girilen bilgilere rağmen istenildiği gibi fayda vermez. Detaylı bir iç seonun ana başlıklarından en önemlisi kullanıcı deneyimidir. Kullanıcı deneyimini en çok etkileyen başlıklardan bir tanesi websitenizin hızıdır. Websitemin hızını nasıl öleçebilirim? Çok basit bir şekilde websitenizin hızını ölçe bilirsiniz. Google arama motorunun geliştirmiş olduğu PageSpeed Insights aracını kullanarak rahatlık hem mobil hemde masaüstünde websitenizin açılış hızını test edebilirsiniz. Site hızı ile alakalı çıkan hataları test sonrasında sistem tespit ederek sizlere sunmaktadır. Hataları gidererek websitenizin maximum performansda hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Genel iç seo ayarları websitenin kod yapısına göre değişmektedir. Bu konuda profesyonel bir şekilde süreci yönetecek olan seo uzmanı ekip arkadaşlarımıza danışabilirsiniz.

Ankara'da Bölgesel SEO çalışması yaparken websitenizi nasıl doğru bir şekilde optimize edeceğinizi ve hangi doğru adımları atacağınızı bilmiyorsanız Turkuvazsoft Seo Hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Sizlere aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık avantajlı paketlerle sunacağımız teklifimizle seo hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Seo Hizmeti Nasıl Olur?

Ankara seo bölgesel çerçevesinde ilk olarak sitenin içeriği elden geçirilir. Daha sonra websiteinizin hız optimizasyonu yapılarak daha hızlı açılması için çalışmalar tamamlanır. Web sayfasındaki yazılar ve makaleler üzerinde düzenlemeler ve eklemeler yapılır. Bunun için anahtar kelime sınılandırması olmaması gerekir. Websitenizin hedeflemiş olduğu tüm anahtar kelimeler planlanarak işleme alınır. Bu kelimeler, siteyi her zaman daha üst sıraya taşıyacaktır. Buna ek olarak dış seo adı ile bilinen bir süreç de söz konusudur. Optimizasyonun tamamlanması ile beraber artık anahtar kelimelerinizde yapılan aramalardan sonra ilk sıralarda websiteniz müşterileriniz karşısına gelecektir.

ankara seo hizmeti

Yerel SEO Nedir?


Yerel SEO, yerel işletme üzerinde bulunan web sitenizi ve haritanızı optimize etme eylemidir, böylece Google'da işletmenizle en alakalı Yerel Aramalar için serp sonuçlarında bulunursunuz. Google my bussines (benim işletmem) hesabınız üzerinde açmış olduğunuz haritanız yerel bölge üzerinde çok büyük bir öneme sahiptir. Websitesi üzerinde çalışma yapılan anahtar kelimeler için haritanız üzerindede bir çalışma yapılarak anahtar kelimelerde ön plana çıkması hedeflenir. Haritanız açılmamış ise bu konuda hızlı bir şekilde sizlere yardımcı olabiliriz.

Yerel SEO, web sitenizi yerel müşteriler için daha iyi sıralamalar almak için optimize etmekle ilgilidir. Bu, işinizi çevrimiçi olarak pazarlamanın etkili bir yoludur. Nasıl Yapılır? Yerel SEO nasıl yardımcı olur? Yerel kullanıcılar ve potansiyel müşteri kitlesi için online olanları arıyorlar aynı zamanda ürün ve hizmetlerini teşvik etmek için çalışır.

Yerel SEO'nun çok kapsamlı optimizasyon uygulamaları vardır. Eğer doğru bir şekilde yerel ana anahatar kelimelerde arama sonuçlarında yoksanız yapılan çalışmalar rekabete göre zaman alacaktır. Yerel SEO'nun normal E-Seo'dan nasıl farklı olduğunu merak edenler için, birincisi belirli bir konum etrafında ilgili sinyaller oluşturmakla ilgilidir, ikincisi ise ilgili anahtar kelimeler için daha yüksek SERP (arama motoru sonuç sayfaları) sıralaması elde etme uygulamasıdır.

Yerel SEO stratejilerini uygulayarak, yerel web sitenizin ve haritanızın arama motorlarında görünmesini, artan trafik ve geliştirilmiş çevrimiçi görünürlük ve marka otoritesi de dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Yerel arama sonuçları neden önemlidir?

Aşağıdaki istatistikleri inceleyebilirsiniz;

  • 5 tüketiciden 4'ü aradıklarını bulmak için yerel aramayı kullanıyor.
  • Yerel arama yapan kişilerin %50'si bir gün içinde fiziksel bir mağazaya gitdiyor.
  • Mobil tabanlı yerel aramaların %78'i satın alımlarla sonuçlanıyor.
  • 3 akıllı telefon aramasından 1'i kişi mağazaya varmadan hemen önce yapıldı.
  • Mobil Arama yapanların %50'si yerel işletme adresi, telefonu ve marka ismi gibi genel detayları arıyor.
  • Tüketicilerin %59'u güvenilir bir yerel işletme bulmak için Google'ı kullanıyor.
  • Daha fazla müşteri çevrimiçi hale geldikçe, onlara en yakın ürünleri veya hizmetleri ararken, bir gün içinde aradıkları işle meşgul olma olasılıkları daha yüksektir. Maksimum görünürlük elde etmek için, birisi sunduğunuz ürün veya hizmeti sorguladığında işletmeniz arama sonuçları listesinin en üstünde olmalıdır. Ancak, yerel arama sonuçlarının zirvesine ulaşmak kolay değildir zaman isteyen optimizasyon işlemleri gerekmektedir.

Google'daki aramaların yaklaşık %50'sinin zaten yerel aramaların olduğu göz önüne alındığında, yerel SEO'nun önemi önümüzdeki yıllarda artacaktır! Bu nedenle, yerel SEO 2022 için anahtar paket servislerine gelince, Aşağıdaki listelenen noktaları inceleyebilirsiniz;

Kullanıcı deneyimi her zaman yerel SEO'da en önemli faktör olacaktır. Maksimum etkileşime sahip işletmeler, Google tarafından Serp sıralamasında her zaman önde olacaktır.
Sesli arama akıllı telefon kullanıcılarını tanıdıkça, gerçek zamanlı anahtar kelimeler için bir yol haritası hazırlamanız çok önemlidir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve soru tarzında olan anahtar kelimeler işe yarayacak!
Yorumlar ve derecelendirmeler, yerel SERP sıralamalarını etkilemede daha büyük bir rol oynayacak başka bir faktördür.

Ankara Bölgesi Google Benim İşletmem ( Google My Bussines )


İyi optimize edilmiş ve doğrulanmış bir Google my Business (GMB) profiline sahip olmak, harita sonuçlarında sıralama için en önemli faktör olarak kabul edildiğinden çok önemlidir. Google benim işletmem profilinizi sürekli güncel tutun ve güvenli hale getirin böylece kendi çevrimiçi kimliğiniz olur. İşletmenizin Google'ın yerel aramasında görünme şansı daha fazladır. GMB profilinize bilgi eklerken mümkün olduğunca spesifik olduğunuzdan emin olun.

Onpage Optimizasyonu

Web sitesi yapısından, optimize edilmiş meta etiketlerden mobil yanıt verebilirliğe kadar, web sitenizi yerel olarak sıralamak söz konusu olduğunda daha fazla konsantre olmanız gereken birkaç yerel SEO onpage yönü vardır. Bu önemli onpage faktörlerinin doğru olduğundan emin olmak, yerel SEO'nuzu kesinlikle geliştirecektir.

Yorumlar Ve Derecelendirmeler

Olumlu eleştiriler ve daha yüksek puanlar almak, yerel SEO'da işinize fayda sağlar. Yerel incelemeler sadece şirketinizin yerel itibarını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel yeni tüketicileri de beraberinde getirir. Yerel SERP sonuçlarına göz atarsanız, yerel 3-pack içinde yer alan derecelendirme ve değerlendirmeleri görebilirsiniz. İncelemelerin kalitesi, Yerel arama sıralamanızı daha fazla etkilemektedir.


Top