X
X
TRY

Dijital Pazarlama

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımDijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama için kısa ve net bir açıklama yapmak gerekirse, dijital kanalları kullanarak bunlar sosyal medya, internet siteleri ve mobil platformlar üzerinden yapılan pazarlama stratejisidir. Aynı zamanda elektronik ortamda ürünlerini tanıtma ve marka bilinirliği sağlamak için yapılan çalışmalardır. Çağımızın en yeni ve avantajlı pazarlama yöntemi olarak kabul edilmektedir.

 Günümüzde internet kullanıcılığı ülkemizde her eve her bireye yayılmıştır. Küçük yaşlardan itibaren hayatımıza giren internet, reklama çok uygun bir zemin hazırlamıştır. Bu sebeple reklamın önemi dijital dünyaya kayma gösterip hedeflenen kitleye daha etkili reklamlarla daha iyi sonuçlar alınmıştır. 

Dijital Pazarlama Ve Güven

İnternet ortamında ticaret yapan işletmeler geleneksel pazarlama yöntemine göre bazı konularda daha çok zorlanmaktadır. Müşterilere uzaktan erişerek ürün ve hizmet satma çabası tahmin edildiğinden daha zor olabilmektedir. Bunun sebebi ise karşılıklı güven duygusunu aşılayamamaktır.  Ancak dijital pazarlama alanıArtık bir işletmenin kalitesi dijital dünyadaki bilinirliğine bakılarak değerlendiriliyor.na yönelmeyen geleneksel pazarda işlerini sürdüren bir işletme rakiplerine göre geri kalacağı öngörülen bir gerçek olmuştur.  Markanızın kalitesini yansıtan bir diğer faktör ise tasarımınız. Web siteniz ne kadar kaliteli bir tasarıma sahipse kullanıcılara o kadar güven vermektedir. Dijital pazarlama da ki güvense bu piyasada ki ticaretin yapı taşı olma özelliği taşıyor.

Peki  Dijital Pazarlama Ne Değildir?

Dijital pazarlama sektörünü tam ve doğru anlamak için neleri kapsamadığını bilmek gerekmektedir. Televizyon, radyo, basın yayın ve billboardlar bu sektöre yakın gibi gelse de dijital pazarlama sektörüne dâhil değildir. Bu yöntemler uzun yıllar boyu pazarlama sektöründe etkili olmuş yalnız günümüzde gitgide etkisini kaybetmektedir.

En uygun fiyatlarla markanızı tanıtmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin . Uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Dijital Pazarlama, ürün ve hizmetleri tanıtmak için masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve diğer dijital medya ve platformlar gibi internet ve çevrimiçi tabanlı dijital teknolojileri kullanan pazarlamanın bir bütünüdür. 1990'larda ve 2000'lerde gelişimi, markaların ve işletmelerin pazarlama için teknolojiyi kullanma şeklini değiştirdi. Dijital platformlarda pazarlama planları ve günlük yaşamın içine giderek daha fazla dahil olması gibi ve insanlar giderek fiziksel mağazaları ziyaret etmektense dijital mağazaların ve markaların online olarak ziyaretini arttırmakta, dijital pazarlama kampanyaları yaygınlaştıkça, e-ticaret Pazarlama, sosyal medya Pazarlama, e-posta, doğrudan pazarlama, dijital reklam, arama motoru optimizasyonu (SEM) (SEO), arama motoru pazarlama, içerik pazarlama, etkileyici pazarlama, içerik, otomasyon, kampanya, pazarlama, veri tabanlı pazarlama, e–kitap, ve optik diskler ve oyunlar yaygınlaştı. Dijital pazarlama, televizyon, cep telefonları (SMS ve MMS), geri arama ve beklemede mobil zil sesleri gibi dijital medya sağlayan İnternet dışı kanallara uzanır.İnternet dışı kanallara uzantı, dijital pazarlamayı çevrimiçi Pazarlamadan ayırır.


Daha yüksek tüketici bilgisi ve daha sofistike tüketici tekliflerine olan talep ile birleştiğinde, bu değişiklik birçok işletmeyi sosyal ağ stratejilerini yeniden düşünmeye ve yeterli marka bilnirliliğini, katılımını ve erişimini korumak için çok kanallı, doğrusal olmayan pazarlama tekniklerini benimsemeye veya dahil etmeye zorladı.


En çok kullanılan genel taktikler:

Arama motoru optimizasyonu (SEO)
Sosyal medya pazarlaması
Video pazarlama
E-posta pazarlama
Blog
Web sitesi pazarlama
Ücretli arama / içeriksel reklamcılık

Bazı çalışmalar, geleneksel pazarlama yaklaşımlarına tüketici tepkilerinin işletmeler için daha az öngörülebilir hale geldiğini göstermektedir. 2018 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çevrimiçi tüketicilerin yaklaşık %90'ı, mağazayı ziyaret etmeden veya bir satın alma işlemi yapmadan önce ürünleri ve markaları çevrimiçi olarak araştırdı. küresel Web Endeksi, 2018 yılında tüketicilerin %50'sinden biraz fazlasının sosyal medya ürünlerini araştırdığını tahmin ediyor. işletmeler genellikle ürünlerini sosyal medyada olumlu bir ışıkta tasvir eden bireylere güveniyor, ve pazarlama stratejilerini, bu tür yorumları oluşturmak için büyük sosyal medya takipçilerine sahip kişileri hedeflemek için uyarlayabilir. Bu şekilde, işletmeler tüketicileri ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için kullanabilir ve şirketin maliyetini düşürebilir.


Top