X
X
USD

Dijital Reklam Nedir ?

AnasayfaYazılarDijital Reklam Nedir ?

Dijital Reklam Nedir? 

İnsanların% 64'ü çevrimiçi bir video izleyerek bir şeyler satın almaktan etkilendiğini söylüyor. Satın alma kararlarının% 52'si Sosyal medya reklamlarından oluşmaktadır. İnsanlar çevrimiçi ortamda günlük ortalama en az 2 saatlerini Sosyal medya üzerinde harcamaktadırlar.

Çevrimiçi insanların olduğu yerlerde, Küçük bir işletme olarak onlara ulaşmak için, dijital dünya da olmanız gerekir, marka bilinilirliğiniz sayessinde potansiyel müşteri adayları artar ve satış yaparsınız . Bu yüzden dijital reklamcılık günümüzün ve geleceğimizin pazarlama stratejisidir.

Turkuvazsoft Profesyonel Dijital Reklam Ajansı olarak sizlere bu makalemizde Dijital reklam ve Sosyal medya reklamlarının önemini ve tüm detaylarından bahsedeceğiz;

Peki  dijital reklam nedir? İşinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabilir?

Hadi bir bakalım!

Dijital Reklamcılık Nedir?

 Müşterilerin, boş zamanlarının çoğunu harcadıkları yerler dolayısıyla onlara ulaşmanın en iyi yoludur, yani Global dünya (internet)

Facebook , YouTube, Google Arama ve daha fazlası gibi güvenilir arama hacmi yüksek güclü siteler dijital reklamcılığın en büyük nimetlerindendir. Hizmetlerini kendi müşterilerine sunabilmek için size web sitelerinde reklam alanı satarlar. Bir Platformda Arama  motoru, Sosyal medya yada herhangi bir web sitesinde görüntülü, sözlü yada yazılı olarak reklam alabilirsiniz.

Doğru Mesajla Doğru Kişilere Ulaşın

Dijital Reklamcılık, doğru kişilere doğru mesajı doğru zamanda doğru yerde ulaştırmanızı sağlar. Bunu zaten gazeteler, el ilanları veya radyo reklamları yoluyla yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ancak, dijital kampanyaları birlikte keşfettikçe, reklamdaki çıtayı ne kadar verimli hale getirdiğini göreceksiniz.

Ölçülebilir Sonuçlar Alın

Dijital reklam sadece Twitter, Pinterest, Google, Facebook, İnstagram veya Yandex Arama moturuna reklam vermek değildir. Çevrimiçi reklam kampanyalarını araştırmak, yönetmek, izlemek, analiz etmek ve iyileştirmek için İnternet tabanlı reklamcılık araçları kullanılır.

Etkili bir şekilde yapıldığında, dijital pazarlama, hedef web sitenizdeki kullanıcı deneyimini sorunsuz bir şekilde bir araya getirerek onları kendi sitenize ve işinize yönlendirir. Bunu doğal ve müdahaleci olmayan bir şekilde yapar.

Hedef müşterinizle alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmak için her zaman kişiselleştirilebilir. Bu da dönüşüm oranlarını maksimuma çıkarır. Dijital olduğu için, müşterinizin reklamınızla ilgili attığı her adımı izleyebilir ona göre bir sonraki hamlenizdeki stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Bu, diğer yollarla mümkün olmayan bir rol elde etmenizi sağlar.

Dijital reklamcılık nedir? Bu sadece bir tanıtım değil. Reklamın nerede yapıldığına ve nasıl yaptığınıza bağlı olarak çok farklı görünebilir.

Bu çeşitlilik, işletmeniz ve müşterileriniz için hangisinin en iyisi olduğunu seçmenizi sağlar. Bazı yöntemler ve platformlar sizin için kesinlikle diğerlerinden daha iyi olacaktır.

Bazı işletmeler Google (adwords)  Reklamlarını çok etkili bulacaklardır . Diğer Firmalar Sosyal medya reklamlarını etkili bulacaktır. Sektörünüz ve yaptığınız işin durumuna göre reklam vereceğiniz mecralar değişebilir, direk nokta atışı yapmak  firmanızın bütçesini sarsmayacak ve doğru müşterilere kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Doğru stratejilerle doğru yerde olmak maliyetleri düşürür. Karınızı maksimum oranda arttırır. Yanlış stratejileri ve platformları kullanmak, dijital reklamların işe yaramayacağını ve bu reklamlara gerek olmadığını düşündürerek sizleri yanılta bilir.

Her mecranın avantajları, dezavantajları ve çeşitli stratejileri vardır. Google AdWords reklam kampanyalarını nasıl yayınlayacağını bilen kişiler, Sosyal medya reklamlarıyla mücadele edebilir ve bu farklılıklar nedeniyle bunun tersi olabilir.

Bu makalede,  tüm dijital reklam alanlarını inceleyeceğiz.

Geleneksel Reklamcılık

Geleneksel Reklamcılık öncelikle yeni müşteriler edinmenin bir yolu olarak sabit fikirleri kullanır. Bölgenizde olabilecek ya da olmayacak reklam sloganları bulur  modayı seven  kadınlar gibi geniş demografik özellikleri çeker .

İnsanların reklamınıza gerçekte nasıl tepki verdiğini izlemek zor. Çünkü bölgedeki ve sektörünüzdeki reklam potansiyelinin dijital reklam ağının profesyonel bir gözle önceden araştırılması gerekmektedir.

Bir satışı belirli bir reklam veya kampanyaya açıkça bağlayamazsınız. “Bizi nasıl duydunuz ?” bölümünü doldurursanız, müşteriden analitiklerinizle ilgili biraz yardım alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Neden Bu Kadar Önemli Oldu?

Şu an reklam tarzınızın işe yaradığını düşünüyor olabilirsiniz. Neden çevrimiçi reklamlarda değişiklik yapmak zorundasınız? Dijital reklam sektörü her gün her saniye daha da gelişmekte bunu tek başınıza takip etmeniz biraz zor olacaktır.

Dünyanın önemli programları dijital reklam eksikliği yüzünden her sene izleyici kaybetmekte. Rakiplerinin dijital reklam potansiyelini görememek onlardan daha iyi reklam kampanyaları hazırlayamamak, küçük işletmelerin sizin  firmanızın önüne geçmesini sağlar.

Muhtemelen, küçük bir işletme iseniz televizyon ve radyo reklamlarına ayırabilecek bir bütçeye sahip değilsiniz. Dijital reklam dünyasında her bütçeye ve her sektöre göre reklam kampanyaları mevcut yeter ki yerinde ve zamanında o reklam planlamalarını yapın.

Büyük Göç

2018 Pew Araştırma Enstitüsü çalışmasında, insanların yaklaşık % 89'unun İnternet'i düzenli kullandığını tespit etti. Çalışma, ırk veya cinsiyete dayalı önemsiz boşluklar buldu. Gelire bağlı olarak yalnızca % 17'lik küçük bir değişiklik vardı.

İnternet kullanımındaki en büyük boşluğun yaşa dayalı olduğu tespit edildi. Ancak yine de 65 yaş üstü kişilerin% 66'sı interneti kullanıyor.

Ortalama bir TÜRK vatandaşı internette haftada 24 saatten fazla vakit harcıyor. Part time (yarı zamanlı) işte çalışıyormuş gibi. Genç kesim ise haftada 50 saatten fazla zaman harcıyorlar. Onlar için, İnternet yaptıkları her şeye entegre edildi - okul, eğlence, alışveriş, sosyalleşme ve hatta çalışma.

İnternet insanların olduğu ve büyük bir kitleyi oluşturduğu yer haline geldi. Ancak bu, herhangi bir şekilde onlara ulaşmaya çalışmanın başarılı olacağı anlamına gelmez. Örneğin, pop-up reklamlar, insanlara çevrimiçi olarak nasıl ulaşılmayacağının en büyük göstergesidir.

Dijital Reklamcılık Neden Bu Kadar Başarılı?

Dünyanın en ünlü magazin dergileri bunu çok iyi ifade ediyor: Uygun fiyatlı, özel ve kullanımı kolay. Bu konu hakkındaki özet bilgiler;

Uygun Fiyatlı ve Ölçeklenebilir

Dijital Reklam Maliyetleri işletmenizin bulunduğu sektöre göre değişebilir. Ancak;

Dijital reklamcılık için en iyi başlangıç en düşük maliyetli yerdir. Dijital reklamcılığa, Facebook'ta günde ortalama 15 TL bütçe ile başlayabilirsiniz. Büyüdükçe bütçenizi artırın. Yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için analiz edin, test edin ve geliştirin.

Dönüşüm oranlarınıza ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz müşteri sayısına bağlı olarak ölçek büyütmek ve küçültmek çok kolaydır. Reklamlarınız çok iyi performans gösterdiği için biraz şaşırırsanız. Bu şaşkınlık doğrultusunda adımlarınızı iyi atmanız gerekmektedir.

Ancak, bizim gibi bir dijital reklam ajansı ile çalışmak, reklam bütçenizi ve direk alıcıya ulaşmanın en etkili yolunu sizlere profesyonel bir şekilde sunacaktır.

Belirli  bir Hedefiniz Olsun

İşletmeniz veya bir sosyal medya platformu tarafından toplanan verileri kullanarak, tam olarak ulaşmak istediğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. Bu, 5 farklı müşteri türünü hedefleyen 5 farklı reklam yayınlayabileceğiniz anlamına gelir. Her müşteri o gün yaptığı aramalardaki anahtar kelimelere göre reklamlarını görür. Örneğin her hangi bir arama motorunda lastik fiyatları diye aradı ve istediği fiyatları bulamadı. Tekrardan sosyal medya hesaplarına döndü karşısına ilk çıkacak reklam görüntülü yada yazılı lastik reklamları olacaktır. Dijital reklam ağındaki müşteri hedef kitlesi tahmin edebileceğinizden daha hızlı gelişmiş ve en üst seviyeye ulaşmıştır.

Kullanımı Kolay

Bu makaleyi okuduktan sonra bu dijital reklam platformunun ne kadar karmaşık olduğunu kendinize sorabilirsiniz ? Önemli teknik becerilere ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyorsunuz. Gerçek şu ki, dijital reklamcılığın en yaygın biçimlerinin kurulması oldukça basittir.

Satışlarınızı yada popülerliğinizi en üst düzeye çıkarmak için dijital reklamlara hakim olmak biraz daha karmaşık olabilir. Profesyonel bir danışman ile çalışmak  paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olur.

Dijital Reklamcılık Küçük İşletmeler İçin Mantıklı

Dijital reklamcılığın tüm faydalarının yanı sıra, küçük işletmelerin en iyi dostudur. Kullanmak için büyük bir kurumsal pazarlama bütçesine ihtiyacınız yoktur.

Yine de, doğru stratejilerle rakiplerinize kafa tutabilir ya da büyük işletmeleri yenebilirsiniz.

Dijital reklam sektöründe işletmenizi büyütmek için bir servet harcamanıza gerek yok.

Sonuç almak için zaman alan bazı pazarlama teknikleri vardır.

Uzun vadeli markalaşma, SEO ve içerik pazarlaması stratejileri, gelirlerinizi artırırken satın alma maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olur. Ancak bunlar genellikle kendi başlarına maliyetli ve ileri dönük yatırımlardır.

İşletmenizin türüne bağlı olarak dakikalar içinde randevu almaya veya satış yapmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Kısa sürede dijital ortamda tanınmaya başlayabilirsiniz. Müşteriler yorum bırakmaya başlar. Daha fazla kişi bu yorumları görerek sizinle iş yapmak isteyebilir.

Dijital Reklam Türleri

Dijital reklamcılık türlerini keşfedelim. Bunların marka ve iş modelinizle ne kadar uyumlu hale geldiği anlaşılacaktır. Bunları pazarlama hedeflerinize ulaşmak için nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz:

 • Talep oluştur
 • Marka Farkındalığınızı Artırın
 • Daha Fazla Müşteri Alın
 • Daha Fazla Satış Yapın
 • Müşterilerin daha fazla harcama yapmasını sağlayın

PPC (Tıklama Başına Ödeme)

PPC ile yalnızca reklamını tıkladığında reklamını yaptığınız platforma ödeme yaparsınız. Çoğu dijital reklam türü PPC temeli ile kurulmuştur.

Dijital reklamcılığın küçük işletmeler için bu kadar iyi çalışmasının sebeplerinden biri de bu.

Bir program, istasyon veya derginin kaç izleyici, dinleyici veya okuyucu olduğuna bağlı olarak ödeme yaparsınız ve maliyetleri ona göre yükselir. Yalnızca hizmetinizle gerçekten ilgilenenler için ve reklamınızı tıklayarak ve o hizmetinizi direk alıcı kitleye göstermek daha düşük maliyetlidir ve kesin sonuçtur.

Ödediğiniz TBM (tıklama başı maliyet) normalde, ortalama teklif fiyatı 4 Türk lirası altında olan bir teklif sistemidir. Her şey otomatik hale getirildi ve panellerin arkasında bir saniye içinde gerçekleşiyor. Basitçe sistemde bir maksimum teklif belirleyerek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bir teklif için ne kadar ödeme yaptığınızı etkileyen birkaç faktör var:

 • Reklam alanında ne kadar rekabet var?
 • Reklamlarınızın, onları gören kişilerle ne kadar alakalı olduğu .
 • Sizin sektörünüz.
 • Reklamların gösterilme süresi .

Reklamlarınız rakiplerinizden daha farklı ve açıklayıcı kabul edilirse, PPC tabanlı sistemler size reklamlarınızın rakiplerinizin PPC oranından daha az maliyetlerle onların önüne geçmesini sağlayabilir.

Neden daha farklı ve açıklayıcı reklamları tercih ediyorlar? Basit, kullanıcıların tıklamak istedikleri reklamları gösterdiklerinde daha fazla para kazanıyorlar. Kullanıcıları, kendileri için önemli olan reklamları gördüklerinde daha iyi bir deneyim elde ettiklerini biliyorlar.

BGBM (1000 Gösterim Başına Maliyet)

Bir tıklama için ödeme yapmak yerine, gösterimler için ödeme yapmanın daha uygun maliyetli olduğunu görebilirsiniz. Bu tür reklam kampanyaları, hedef kitlenizin reklamlarınızı gördüğü sürece ödeme yapmanızı sağlar. Bunlar, hedef kitlenizin aklında, gerçek bir tıklamayla sonuçlanabilecek veya sonuçlanmayacak kalıcı bir izlenim oluşturmak istediğiniz anda en etkili yöntemdir ve kesinlikle işe yarar.

Arama Motoru Reklamcılığı

Web sitesi ziyaretlerinin yarısından fazlası Google, Yandex, Bing veya Yahoo gibi bir arama motorunda başlar. Bu arayıcıların büyük bir yüzdesi sektörünüz için en büyük hedef kitledir. Sorunlarına çözüm olarak belirli bir ürün veya hizmet türünü araştırıyorlar. Tüm rakiplerinizi ve fiyatlarınızı en kolay arama motorlarında araştırabiliyorlar.

Çoğu durumda, bir reklam onları satın almaya ikna edebilir. Rakip firmanızdan her zaman sizi bir adım önde tutabilir.

Bir çok kişi Google Reklamları (Adwords) gibi arama motoru reklamlarının en etkili dijital reklam olduğunu düşünüyor. Sektörünüze ve iş hacminize bağlı olarak seçmeniz gereken birçok dijital reklam platformundan yalnızca biri.

Arama motoru reklamcılığı, yukarıda açıklanan PPC teklif sistemini kullanır. İnsanların bir şey ararken arama motorlarına girdikleri anahtar kelimeleri için teklif verirsiniz.

Örnek olarak, saat ve hediyelik eşya satan bir internet siteniz var. Hangi anahtar kelimeyi kullanırdınız? Tüm Türkiye üzerinde kargo ağınız ve gücünüz var mı? İlk önce bunların sorusunu bulmanız gerek.  Tüm Türkiye çapında hizmet vermek istiyorsanız saatin markasıyla birlikte bir anahtar kelime oluşturabilirsiniz. (en uygun bayan swatch saatleri)

Yeniden Pazarlama

Yeniden Pazarlama , Web sitenizi önceden ziyaret etmiş potansiyel bir müşteriye tekrardan bir ürün yada hizmeti satabilmektir.

Web sitenizi ziyaret ettiklerinde, kişinin tarayıcısına "çerez" adı verilen geçici bir çevrimiçi izleyici yerleştirebilirsiniz.

Evet, web siteleri bilgisayarınıza çerezler koyduğunu söylediğinde, muhtemelen yaptıkları şey budur.

Zararsızdır. Ve çoğu insan, web sitelerinin çerez sistemi aracılığıyla yeniden arama geçmişini görebilir ve kaldığı yerden araştırmasına devam edebilir.

Yeniden pazarlama sunan bir platformla çalışmak her zaman size daha fazlasını kazandırır. Google Reklamları veya Facebook reklamları en bilinen yeniden pazarlama platformlarıdır. Bir kez ayarlandıktan sonra, birkaç gün içinde o kişiye istediğiniz reklamı birkaç kez göstereceklerdir.

Hem ana sitelerde hem de reklamlarını bir ortaklık programı aracılığıyla göstermeyi kabul eden sitelerde yayınlanmasını sağlayacaktır.

Bir Google adsense sahibi olan siteler bu yayınladığı reklamlardan gelir elde ederler. Yeniden pazarlama platformu, reklam için küçük bir miktar pay alır. Sonuç olarak Herkes kazanır.

Yeniden pazarlama, tıklama oranlarını% 400 artırabilir. Gelirinizi maksimum seviyeye çıkartabilir.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Ünlü Araştırma firmaları tarafından yayınlanan bir rapora göre, insanlar ortalama olarak her gün sosyal medyada yaklaşık 2,5 saat harcıyor. Harcanan zaman her yıl artıyor.

Bağlandıkları yer Sosyal medya! Sosyal medyada zaman geçirmek, Yeni insanlarla tanışabilmek, Sosyal bir ağ kurabilmek ve en önemlisi alışveriş yapmak için kullanmaktadırlar. İnsanların% 31'i yeni markaları keşfetmek ve alışveriş yapmak için sosyal medya kullandığını söylüyor. Facebook ve İnstagram doğrudan veya dolaylı olarak alımların yaklaşık % 52'sini etkiler. 

İnsanların yaklaşık % 96'sı, çevrimiçi olarak sosyal medya deneyimlerinin bir parçası olarak markaları tartışıyor.

Sosyal medya reklamcılığı, ilgilenen kişileri web sitenize yönlendirmek için size doğrudan ve ölçülebilir bir yol sunar.

Reklam yayınlarınızın artırılmasını ve görüntülü reklamların sosyal medyada gösterilmesini içerir. Çoğu sosyal medya reklamcılığı, arama motorları tarafından toplanan kapsamlı demografik, ilgi alanlarına ve davranışsal verilere dayanmaktadır.

Sosyal medya ve arama motorları sürekleri anahtar kelime verilerini tutar ve saklar. Reklamları sunmak istediğiniz en muhtemel insanlara göstermek için bu verileri kullanmanızı sağlarlar.

Alaka düzeyi, sosyal medya reklamcılığı için en büyük anahtardır. Hem hedef kitlede hem de reklamda ne kadar belirgin ve açıklayıcı olursanız, o kadar iyi performans gösterirsiniz.

E-posta Reklamları

Genel kitlenin % 69'u işletmelerin onlarla iletişim kurması için e-posta tercih ettiklerini söylüyor. 

E-posta çok tercih edildiğinden, e-posta yoluyla daha yüksek katılım oranları elde edersiniz. Ancak, e-postayı bir reklamcılık aracı olarak kullanmak, sosyal medyada bir reklam yayınlamak kadar kolay değildir. Bu tür yatırım getirisini elde etmek, aşağıdaki gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Kaliteli aboneler kazanmak.
 • Abonelerinizin dikkatini reklamlarınızın üzerine çekebilmek.
 • Hedef kitleye doğru bir şekilde ulaşabilmek.
 • Otomasyon ve segmantasyon araçlarına erişim

Kaliteli Hedef  kitle

Bir e-posta listesi satın alarak kaliteli hedef kitlenize ulaşamazsınız. Listenizi, insanlara kaydolma karşılığında değerli bir şey sunarak oluşturun. Bu, ürünleri kazanma şansı olabilir. Ürününüzü yada hizmetinizi Ücretsiz deneme gibi olabilir. 

Sosyal medya reklamcılığı bu önemli e-posta listenizi oluşturmak için harika bir yoldur. 

Abonelerinizi Etkilemek

Bu kaliteli aboneleri cezbettiğiniz zaman dikkatli olun. Her zaman bu hedef kitlenize içerikler kampanyalar göndermeyin. Mail adresleriniz spam olarak algılanır ve artık geriye dönmek için çok geç kalınmıştır.

En Önemli Konu; E-posta reklamcılığının belirli bir prosedürü var bu prosedürü Ticaret bakanlığının yayınladığı makalelerde görebilirsiniz.

Alaka Düzeyini En Üst Düzeye Çıkarmak

Abonelerinizi aldıktan sonra, e-posta segmentasyon yazılımı kullanın. Bu, listenizdeki en çok ilgisini çekebilecek belirli kişilere belirli bir içerik göndermenizi sağlar.

Bu özel e-posta yazılımları ayrıca insanlara alakasız içerik göndermekten kaçınmanıza yardımcı olur. Bu, Tıklanma oranlarınızı fazlasıyla arttıracaktır. Hedef kitlenizi elinizde tutmanızı sağlayacaktır.

Bu yazılımların kralı MailChimp’dir. Farklı bir makalemizde bu sistem nasıl kullanılır detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız.

O Anı Yakalamak İçin Otomatikleştirin

Otomasyon, reklamcılıkta birçok monoton ve tekrarlayan görevi ortadan kaldırmaktadır. Bu görevler, reddedilirken hızlıca yatırım getirinizi keser. Bunun da ötesinde, hazır yazılımlarla mükemmel bir anda e-posta gönderebilirsiniz.

Bir satıştan hemen sonra indirim kuponu gönderin ve % 20 indirim kuponu ile bir sonraki alışverişleri için heyecanlanmalarını sağlayın. 

Forbes Magazine'e göre, pazarlama otomasyonu kullanan işletmeler, besledikleri oranı nitelikli işletmelere götürme oranını % 451 artırıyor. Kurşun besleyici konveyör bandının hızlandırılması maliyetleri önemli ölçüde azaltır ve şimdi daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.

Otomasyon kullanım oranlarının son yıllarda artmasının bir nedeni var. Özellikle bu nedeni açıklayan bir makaleyi sizler için hazırlayıp ilerleyen dönemlerde paylaşacağız.

Bir Reklam Aracı Olarak İçerik Pazarlama

Dijital reklamcılığın ne olduğunu sorduğunuzda  , içerik pazarlamasını düşünmeyebilirsiniz. Ancak pazarlama bölümlerinin % 90'ı içerik pazarlamasını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Çok önemli bir reklam yöntemidir ve her zaman kazandırır.

İçerik ilgilenen kişileri kendine çeker. Reklam alanı için ödeme yapmadan onlara ürünlerinizden veya hizmetlerinizden kolayca bahsedebilirisiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, etkilerini arttırmak için ücretli reklamlar kullanmıyorsanız, içerik pazarlaması hızlı ve kaliteli bir yoldur. Ancak, reklam maliyetlerinizi zaman içinde azaltmanıza yardımcı olur.

Oluşturduğunuz içeriklerin kalitesi nedeniyle daha fazla insan doğal olarak web sitenize ve profilinize geliyor.

Dijital reklamcılığın ne olduğu hakkında çok fazla bilgi birikimine sahip değilmisiniz ? Telaşa gerek yok. Tüm sektörler için sizlere Profesyonel Dijital Reklam Hizmeti sunuyoruz. İşletmeniz için hangi tür dijital reklamların en iyisi olduğu konusunda ücretsiz danışma için lütfen bizimle iletişime geçin.

Reklam vermek için etkileyici pazarlamayı kullanmanın birkaç yolu vardır.

 1. Bir gönderiyi hedef kitleniz ile paylaşmak için etkileyici olun. Tıklamalar için ödeme yapmaktan çekinmeyin. 
 2. Sosyal medyada sadık bir kitleniz varsa. Aynı zamanda rakip olmayan bir kişiyle de bağlantı kurabilirsiniz. Her ikiniz için kitleyi genişletmek üzere birbirlerinizin içeriklerini paylaşmayı her zaman kabul edin. SEO açısından da büyük önem taşımaktadır.
 3. Markanız hakkında konuşmakta olan kişileri bulun. Sözlerini takip edin. Markanız hakkında etkili bir şekilde konuşan birini görüyorsanız, bu konuda bilgi toplayın. Onlara değerli yorum ve görüşleri için teşekkür edin.

Bağlantı kurduğunuz firmalarla aynı hizada olduğundan emin olun. Onların takipçileri hedef müşterileriniz olmalıdır. 

Küçük İşletmelerin en büyük Dostu Dijital Reklamcılıktır!

 Başka hiçbir yöntem, hedeflenmiş trafiği İnternet reklamlarından daha hızlı etkileşim gösteremez. Bu çok önemli pazarlama yönetimi ile gelirinizi artırın ve işinizi büyütün.

Dijital reklamcılığın ne olduğunu sürekli kendinize soruyorsanız. Bu büyük sektöre ilk adımları sağlam bir şekilde atmanıza yardımcı olacaktır. Araştırmaktan hiçbir zaman çekinmeyin. Araştırmak için vaktiniz yoksa bu işi profesyonel ellere teslim edin.

Türkiye”nin önde gelen Dijital Reklam ajansı olmaktan gurur duyuyoruz.

En iyi yatırım getirisini elde etmenize yardımcı olabiliriz. Başarılı olmanıza yardımcı olacak uzman ekip arkadaşlarına ve araçlara sahibiz. Daha fazla vakit kaybetmeyin paranızı çöpe atmayın. İşinizi büyütmenize yardımcı olalım. Profesyonel bir hizmet almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.


Top