X
X
TRY

E-ticaret Sitesi

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımE-ticaret Sitesi

E-ticaret Sitesi

Şu anda oldukça yaygın olarak gördüğümüz e-ticaret sitesi ve türevleri, tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor. İndirim kuponları, ödeme seçenekleri, ürün seçenekleri ve tüketicilerin pratik yönlerini karşılaştırabilme gibi ürünler ilk tercihler arasında olabilir. Son yıllarda büyümekte olan e-ticaret sektöründe de ciddi bir rekabet var. E-ticaret siteleri, bu rekabetçi ortamda daha fazla kullanıcıya çeşitli şekillerde ulaşmaya ve daha fazla dönüşüm elde etmeye çalışıyor.

Sitenizin arama motorlarında öne çıkması çok önemlidir. Bir e-ticaret siteniz varsa ve siteniz üzerinden aktif olarak satış yapıyorsanız, bu çok daha önemlidir. Arama motorlarında ön plana çıkmanın en etkili yolu, hiç şüphesiz web sitenize sürekli alakalı içerikler eklemek ve özgün yazılar yayınlamaktır.

Her ne kadar insanlar arama motorlarında ön plana çıksalar da, aslında arama motorlarının en çok dikkat ettiği ve yapmaması gereken hatalara düşebilirler. Bunun başında, “içeriği kopyalama” adı verilen daha önce yayınlanmış içeriği diğer sitelere kopyalayıp paylaşmak vardır. Tüm arama motorları, özellikle de Google, içerik kopyalamaktan hoşlanmaz ve bu tespit edildiğinde arama motorlarındaki tüm varlıklarınızın kaybına bile yol açabilir. İşte bu aşamada sizler için sitemiz daha kaliteli hizmetler vermektedir. Bu şekilde arama motorlarında e-ticaret sitesi kategorisinde daha başarılı bir imaj çizebilirsiniz.

Kopya İçerik Nasıl Oluşturulur?

XML dosyalarını doğrudan sitenize göndermenin bir sonucu olarak, birçok e-ticaret sitesinin içeriği oluşmaktadır. Bir tedarikçiden bir XML ürünü satın alırsanız, her ürün için kendi içeriğinizi yazmanız ve bu adımlardan sonra web sitenize eklemeniz gerekir. Bazen on binlerce ürün listesi yapmanız gerekir. Sizin için en önemli ürünlerden başlayarak, ürünün içeriğini değiştirebiliriz.

E-Ticaret Sitelerinde Orijinal İçeriğin Önemi

E-ticaret sitenizin ürünlerinde kendi içeriğinizin olması, rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayan en önemli çalışmalardan biridir. Orijinal içeriğiniz sayesinde, arama motoru sıralamalarınız artabilir ve daha fazla ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz. Örneğin, son zamanlarda açılan 3 e-ticaret sitesi düşünelim. Bu e-ticaret sitelerinden 3 tanesinin aynı tedarikçi firmadan ürün aldığını ve sağlayıcının açıklamalarını siteyle bütünleştirdiğini varsayalım.

2 e-ticaret sitesinin ürün tanımlarında değişiklik yapmadığını ve birinin belirli bir ürünü doğru şekilde tanımlayan içeriği orijinal olarak tanıttığını varsayalım. Yalnızca bu hareket ile bile, e-ticaret sitesine ulaşan orijinal içerik arama motorlarında diğer sitelere göre daha yüksek yerleştirilecektir.

Etkileşimli İçerik

Siteniz üzerinden eğer insanlar alışveriş yaparken satın alacakları ürünleri görmek isterlerse, onlara bildirim göndererek haber vermeniz önemlidir. Bu etkileşimli içerikleri sizler için uzmanlarımız e-ticaret sitesi kapsamında gerçekleştirmektedir.

Yaşam Hikayesi Ekleyelim Mi?

Son yıllarda, geçmiş zamanıanlatmak marka ve tüketici arasındaki bağı güçlendirmede önemli bir rol oynamıştır. Markalar tüketicilerine kendi hakkında neler söyler?

Bu hikayelerde markalar tüketicilerine kendilerini anlatırlar. Başka bir deyişle, bu bir İnternet filmidir. Bu filmde, takipçiler mutlaka kendileri için bulabilecekleri bir içerik görürler.

E-posta İçeriği

E-posta, potansiyel bir ziyaretçiyi bir alıcıya dönüştürmek için akıllıca bir seçim olabilir. Tabii ki kullanıcıları yaratıcı kurgu ile siteye çekmek gerekir. Yaklaşan promosyonlar ve indirimler hakkında sizi bilgilendirmek için sitenizdeki alışveriş sayfasını ziyaret eden kullanıcılardan bir onay e-postası aldığınızdan emin olun.Başka bir yöntem olarak, bu ürünü alan kişilere yeni kampanyaları haber edebilmek için, yine mail atabilirsiniz. Bu da en önemli içerik taktiklerinden biridir.

Başka bir yol ise e-ticaret sitesi içinde müşterilerinizin satın alma geçmişlerini sitenin geçmişinde tutmak ve onları bir reklam mektubuna dönüştürmektir. İçeriğinizin doğru olması gerekir. Müşterilerinizle ilgili olan ürünlerinizi onlara gösterin. Ancak, daha önce gördüğü veya satın aldığı ürünlerden oluşan bir promosyon e-postası, ziyaretçinin ürünleri satın almasına yardımcı olur.


Top