X
X
USD

Facebook Reklamları Nedir?

AnasayfaYazılarFacebook Reklamları Nedir?

Facebook’un dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmakta. Google’dan sonra en çok etkileşime sahip sitedir. Kullanıcılar her gün Facebook’a mutlaka bir defa giriş yaparak, uygulamada ortalama 19 dakika sitede kalıyorlar. Ülkemizde Facebook ziyaretçileri 22 milyonun üzerindedir. Bu sayede Facebook yılda 6 Milyar dolar kazanıyor. Peki bu kazanç nasıl elde ediliyor? Tabi ki reklamlar sayesinde.. Facebook tüm kazancını reklamlardan sağlamakta. Bu da gösteriyor ki Facebook kullanıcıları reklamlarla ilgileniyor ve reklamlara tıklıyorlar. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olan Facebook, reklamlar için çok büyük avantaj haline dönüşmekte.


FACEBOOK REKLAMLARININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla beraber reklamlar artık geleneksellikten çıkıp sosyal medya haline bürünmüşlerdir. Buna bağlı olarak da firmalar reklam stratejilerini değiştirdiler. Firmalarda Facebook gibi sosyal medya araçlarından reklam vermenin daha avantajlı olduğunda hem fikirler. Facebook reklamı da işini bilen Reklam uzmanları tarafından yapılmalıdır. Reklamın tıklanması kadar içeriği de önem arz eder. Facebook ve reklamı avantaja çevirecek olan yine profesyonel bir ekiptir. Yeni yada eski firmanıza ait ürünleri veya vermiş olduğunuz hizmeti Facebook üzerinden milyonlarca kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. Hedef kitleyi belirlemek ve hedef kitleye yönelik hizmet vermek Facebook üzerinden daha kolay hale gelmiştir, çünkü kullanıcı alanı en büyük sosyal medya kurumu Facebook’tur. Yapılan reklamlar milyonlarca kişiye ulaştırılarak yeni müşteri kazanımı sağlanabilir.

FACEBOOK’TA REKLAM VERMEK BİZE NE KAZANDIRIR?

Verdiği hizmetleri veya ürünleri milyonlarca kişiye ulaştırmayı kim istemez ki. Tüm markalar milyonlarca kullanıcıya ulaşmanın en iyi yolunun reklam vermek olduğunu bilmektedir. Bunun içinde en iyi reklam seçenekleri sürekli değerlendirilir. En fazla kullanıcıya sahip olan, kişisel isteklere göre reklamları ön plana çıkaran, hedef kitle belirlemekte kolaylık sağlayan Facebook, işletme ve markalar için en iyi seçenektir. Reklam stratejileri konusunda uzman olan reklam ekibimiz sizin için en iyi çalışmayı yürüterek sizi, en iyilere taşıyacaktır. Ulaşılması gereken hedef kitleye kendinizi iyi ifade etmenin yolu Facebook reklamlarıdır. Ücretli olarak verilen bu reklam hedefinize ulaşmak için en sağlam basamaklardan biridir. Facebook reklamları üzerinden amacınız ne olursa olsun doğru stratejiyle kazanç sağlamanız mümkündür.


HEDEFLENEN AMAÇLAR NELERDİR?

Profesyonel ekibin size sağlayacağı avantajlar yüksektir. İşini bilenle çalışmak yükünüzü hafifletecek ve size yön verme konusunda yardımcı olacaktır. Facebook reklamları üzerinden ilk hedef marka bilinirliliğini artırmak olacaktır. Kullanıcılar daha çok tanıdığı, bildiği, güvendiği markaları tercih etmektedir. Marka veya firmanızın varlığını güçlendirmek müşteri ve kullanıcılar açısından önem arz eder. Süreklilik ve kalite kendi sadık kullanıcı kitlenizi oluşturmakta size fayda sağlar. Potansiyel hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayarak, müşteri kapasitenizi sürekli olarak artırır. Kullanıcılar sizi aratarak size ulaşmaya çalışmak yerine çıkan Facebook reklamlarında firmanızı görüntüleyerek ulaşım kolaylığı sağlanacaktır. Keşfedilmek marka veya firmanız için çok büyük bir avantaja dönüşecektir. Facebook kullanıcıları çıkan reklamlar sayesinde markanızı tanıyacak bu da müşteri, kullanıcı ve satışları artıracaktır.

FACEBOOK’TA HEDEF KİTLE NEDEN BELİRLENMELİDİR?

Asıl amaç her zaman müşteri kitlesini artırmaktır. Alakası olmayan hedef kitleye yönelmek bize satış veya sadık kullanıcı kazandırmaz. Önce hedef kitleyi belirlemek ve hedef kitleye hitap etmek çok önemlidir. Hedef kitlenize yönelik ülkeyi, hitap ettiğiniz yaş gurubunu, cinsiyeti ve dili belirlemekte fayda vardır. Bu özellikler belirlendikten sonra hedef kitlenin ilgi alanları belirlenmelidir. Reklamlarınız ortalama 50 milyon kişiye gösterilir, fakat alakasız hedef kitlelerden beğeni ve takip almanız size kazanç sağlamaz. Facebook reklamlarının, firmaların odak noktası olmasının sebebi, kullanıcı davranışlarını analiz ederek hedefe ulaşmayı kolaylaştırmasıdır. Facebook üzerinden reklam verme isteği markalar için sunduğu hizmetler sayesinde her gün daha yoğunlaşmaktadır.


FACEBOOK NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?

Uzun süredir kullanım alanına sahip olan Facebook sürekli kendini güncellemekte ve yenilemektedir. Sunduğu farklı özellikler sayesinde trend uygulama olmaktan hiç vazgeçmemiştir. Her gün 900 milyon kullanıcıya hizmet vermesi sebebiyle kullanıcıya ulaşma kolaylığı sağlar. Kullanıcı trafiği sayesinde iyi bir gelir kaynağı olmaktadır. Facebook’un en önemli reklam özelliği kişilerin ilgi alanlarına göre reklam oluşturmasıdır. Örnek verecek olursak, hamile bir kadının daha önce ziyaret ettiği siteleri analiz ederek, Facebook’ta karşısına anne-bebek kategorisinden reklam seçenekleri sunacaktır. Bu sayede kullanıcıların daha çok ilgisini çekerek, hedef kitleye ulaşır ve satış gerçekleştirilir. Facebook her gün kendini yenileyerek daha fazla kullanıcıya ulaşmaktan asla geri kalmaz. Sosyal medya hesaplarının arasından en yüksek kullanıcı ağına sahip. Doğru stratejiyle hedeflenen başarıya ulaşmanız konusunda kolaylık sağlar. Potansiyel müşteriye sahip olmak, kaliteli reklam yapmak için profesyonel Fecabook Reklam Hizmeti almanızda fayda vardır.

STRATEJİLERİNİZ NASIL OLMALIDIR?

Marka bilinirliliğini, ürün ve hizmet kalitesini , sadık müşteri kitlesini artırmak için en uygun reklam stratejisi izlenmelidir. Web sitesi trafiğinin artırılması kazancınızı da olumlu etkileyecektir. En hızlı reklam verme yöntemi ise Facebook’tur. Mobil cihazlar üzerinden etkileşim oldukça hızlı olacaktır. Mobil cihazların kullanımının artması reklamlarınızın görüntülenme sayısını da aynı orantıda etkiler. Her an her yerden Facebook’a giriş yapılabiliyor olması, Facebook reklam stratejisini de etkilemektedir. Marka ve firmaları; kullanıcı ve müşteriyle aynı site üzerinden kolaylıkla buluşturabilmektedir. Bu özellikleri kullanan marka ve firmalar ulaşmak istedikleri hedefe doğru planlamayla adımlar atabilirler. Tüm bunlar göz önüne alındığında Facebook üzerinden reklam vermek çok büyük öneme sahiptir.

FACEBOOK’TA REKLAM VERİRKEN İZLENECEK YOL NASIL OLMALIDIR?

Reklam için bir kampanya belirlenmelidir. Gerekli indirimler, farklı bilgilendirme kanalları veya yeni ürünler gibi.. Bu kampanya doğrultusunda hazırlığa başlanır. Kampanyanın hedefleri belirlenerek, hedefe uygun hedef kitle incelemesi yapılır. Hedef kitlenin ilgi alanı analizinden sonra rakip firmaların reklamları incelenerek, bir adım önde başlamak için gerekli planlama yapılır. Facebook reklam uygulanabilirliği kontrol edilerek hedeflenen reklam grupları oluşturulur. Reklam için gerekli metin ve görseller hazırlanır. Metin ve görsellerde karmaşadan uzak, ilgi çekici olması gibi özelliklere dikkat edilir. Kullanıcı ve ziyaretçilerin siteye yöneltilmesi için etkili bir çağrı metni oluşturulmasında fayda vardır. Reklam yayınlandıktan sonra reklam takibi sürekli olarak yapılarak analiz edilmektedir. Gerekli olan bütün bu çalışmalardan sonra hedef kitleyle iletişim gerçekleştirilmiş olur.


FİRMA/MARKA AÇISINDAN FACEBOOK REKLAMININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Düşük maliyetlerle milyonlarca kişiye ulaşmanız mümkündür. Facebook reklamları sayesinde reklamlarınıza ulaşanların sayısına kolaylıkla ulaşıp incelemeniz mümkündür. Kampanya zamanınız gelmeden, Facebook üzerinden yapacağınız duyurular sayesinde hedef kitleyi önceden haberdar etmeniz mümkündür. Güncellemeler sayesinde yayınladığınız reklamlara ait medya ve metinleri kolayca değiştirebilir veya hedef kitlenizde değişimler yapabilirsiniz. Facebook kullanıcı alanı geniş bir sosyal medya olmasından dolayı müşteri veya ziyaretçilere ulaşabilir hizmet erişimini gerçekleştirebilirsiniz. Reklamınızın doğru kişilere ulaşıp ulaşmadığını görüntüleyebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık bütçenize göre reklam vermeniz mümkün olduğundan sizi zorlamayacaktır. Başka bir özelliği de bir ziyaretçi size Facebook reklamları sayesinde ulaştığı zaman o kullanıcının çevresinde de Facebook reklamlarına çıkmanız mümkün hale gelmektedir. Tek bir kullanıcı sayesinde binlerce kullanıcıya ulaşmanızı da mümkün kılıyor. İstenen başarıya ulaşmak için Rekalam Hizmetlerimizden yararlanmanızda fayda vardır.

Günümüzde sosyal ağları kullanma ilgisi önemli ölçüde artmıştır. İnternetin artan kullanımına paralel olarak sosyal ağlar markalar ve müşteriler için bir toplama platformu haline gelmiştir. Hızlı tempolu sosyal medya platformları geleneksel medyayı bile aşmıştır. Bu nedenle, markalar ve şirketler pazarlama stratejilerini değiştirmiştir. Sosyal ağlarda reklam modelleri geliştirilmeye başlandığı için şirketler bu tür reklam yöntemlerinin daha karlı olduğunu fark etmiştir.

Facebook Reklamcılığı Nedir?

Her marka ve işletme, birçok insanın sunduğu hizmetleri veya ürünleri seçmesini gerektirir. Bunu yapmak için en uygun reklam seçeneklerini değerlendirir. Hedef kitle için en doğru reklam modelini uygulamak önemlidir. Reklam stratejilerinde uzmanlaşmış ekibimiz en uygun reklam modelini belirleyerek firmanızın hizmet ve ürünlerine uygun olarak geniş bir değerlendirme yapar. Facebook reklamcılığı bu alanda öne çıkıyor.

Facebook'ta reklam vermek, kendinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize en iyi şekilde tarif etmenin ana yoludur. Bu ücretli reklamların yardımı ile en uygun reklamcılık modeli belirlenir ve buna göre kapsamlı bir strateji düzenlenir. Facebook pazarlama araçlarını kullanarak, amacınız ne olursa olsun başarılı olabilirsiniz. Ancak, bu aşamada, hedefler doğru bir şekilde belirlenmeli ve bu yönde profesyonel adımlar atılmalıdır.

Marka Bilinirliğini Arttırmak

Bu marka bilinirliğini arttırmak için gittikçe daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Facebook, reklamlarınızı markalarla daha fazla etkileşime giren hedef kitleye ve marka tanıma reklamcılığına daha çok ilgi duyan bir hedef kitleye tanıtmaya çalışıyor.Bu şekilde, çeşitli Facebook reklam modellerini atayarak veya onlarla iletişim kurarak marka reklamcılık bilgilerinizle etkileşime geçen kişilere geçebilirsiniz.

Reklam Erişimi

Reklamcılığa erişim sayesinde reklamınız bir ölçüde maksimum kullanıcı sayısına ulaşacaktır. Facebook'ta bu reklam modelinin belirli bir hedefi yoktur, aslında reklamları mümkün olduğunca çok kullanıcıya göstermenize olanak tanır. Reklamla etkileşimin olması beklenmemektedir.

Böylece, reklamı nasıl kullanabileceğimizi ve mantıklı gelmiyorsa neden kullanabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak, reklamdan etkileşim ve dönüşüm bilgileri de alabilirsiniz. Ayrıca, başka bir tanıtım videosu veya resimle gerçekten dikkat çekebilirsek, Facebook'tan en kârlı reklamı alacağız. Facebook'u pikseller için veya yeniden hedefleme için de kullanabiliriz.

Sitenizdeki Dönüşümleri Artırın

Bu reklam modelinin temel amacı, siteniz üzerinden alacağınız dönüşüm sayısını artırmaktır. İlk reklam modeliyle aynı şekilde çalışır. Hedefinizi bildirdikten sonra, Facebook sitenize yerleştirilecek bir dönüşüm kodu yayınlayacaktır. Bu sayede Facebook dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Daha önce Facebook sayfanıza gönderdiğiniz iletinin daha fazla yorum, beğeni, vb. Almasını istiyorsanız bu reklam modelini seçebilirsiniz. Belirlenmiş bütçede, Facebook seçtiğiniz yazıyı vurgulayarak daha popüler hale gelir.


Top