X
X
USD

Google Algoritmaları Nelerdir?

AnasayfaYazılarGoogle Algoritmaları Nelerdir?

Google Algoritması, web sitelerini düzenli aralıklarla gönderilen botları kullanarak indeksleyen bir yazılım algoritmasına verilen addır. Google, bu endekslemede birçok kriteri dikkate almıştır.

Google panda algoritmasını güncellemek, anahtar kelimeleri kaldırır ve trafiğini kaybeder:

Makalelerin kalitesi düşükse, anahtar kelimeler düşebilir ve trafik kaybolabilir. Bu nedenle, makaleler yeniden düzenlenmelidir.

Site içeriğin bir kopyasına sahipse, anahtar kelime sayısında ve trafik kaybında bir azalma olur. Kopya içeriğini siteden silmek dışında başka bir çözüm yoktur.

Bazen arama motorlarını yanlış yönlendirmek için siteye 100 kelimenin altındaki yazılar eklenir. Bu kayıp, makaleler silinir ve silinirse telafi edilebilir.

Etiket başlığında; Bir ifade 80 karakterden uzun olmamalıdır.

İçerik olarak yinelenen makaleler varsa; bu makaleler bir makalede toplanmalı veya kötü silinmelidir. Bu makalelerde nofollow etiketi de kullanılabilir.

Anahtar kelime yoğunluğu, çok sayıda H1 ve H2 etiketi kullanılmasının gereksiz avantajları yoktur. Bu nedenle, belirli bir oranda kullanılmaları gerekir.

Yalnızca düşük bütçeye odaklanmak yerine, hem bütçe niteliğinde olan hem de ziyaretçi çekebilecek makaleler olmalıdır.

Gerçek Zamanlı Arama Sonuçlarının Anlamı Nedir?

Gerçek zamanlı arama sonuçları artık Google botlarının web sitelerini sürekli olarak endeksleyeceği ve bir web sitesi güncellemesinin arama sonuçlarında görünmesi için haftalarca veya hatta aylarca beklemenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Aynı zamanda, bu algoritmayı kandıracak spam linkleri ve içerikler hemen belirlenecek ve arama sonuçlarından kaldırılacaktır.

Google Arama Algoritmaları Kelime Analizini Nasıl Gerçekleştirir?

Arama teriminin anlamını anlamak, doğru cevapları vermek için çok önemlidir. Bu nedenle, alakalı bilgiler içeren sayfaları bulmak için ilk adım, arama terimlerindeki kelimelerin ne anlama geldiğini analiz etmektir. Katalogda hangi kelimelerin aranacağına karar vermek için dil modelleri geliştirilmiştir.

Bu adımlar, yazım hatalarını yorumlamak kadar basit görünmektedir ve en son araştırmaların bazılarını kullanarak doğal dil anlayışıyla girdiğiniz sorgunun türünü anlamaya çalışmaya geri dönmektedir. Örneğin, eş anlamlı kelimelerle çalışan bir sistem, bir kelimenin birden çok tanımı olsa bile aramanızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sistemin geliştirilmesi beş yıldan uzun sürdü ve arama sorgularının% 30'undan fazlasını önemli ölçüde iyileştirdi.

Google, sayfanın isteğinizin cevabını içerdiğini anlamaya çalışır ve yalnızca isteğinizi tekrarlamaz. Arama algoritmaları, sayfaların alakalı içerik, yani köpek görüntüleri, videolar veya köpek ırklarının bir listesini içerdiğini analiz eder. Son olarak, sayfanın sorunuzla aynı dilde yazılmış olup olmadığını kontrol eder, böylece sayfa tercih ettiğiniz dilde sayfalara öncelik verir.


Top