X
X
TRY

Google Reklamları Nedir ? Reklamların Yönetilmesi Size Avantaj Sağlayacak

AnasayfaYazılarGoogle SEOGoogle Reklamları Nedir ? Reklamlar...

Dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google, sadece bu hizmeti vermiyor. Aynı zamanda reklamcılık sektöründe de öne çıkan bir işletme haline geldi. Özellikle e-ticaret siteleri üzerinden faaliyet gösteren şirketler, Google Reklamları olarak bilinen ADS sayesinde birçok değişik avantaja sahip olabilir. Google Reklamları (ADS) nedir sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.


Google Reklamları Ne Anlama Geliyor?


Google, bir firmanın hedeflediği ve online bir şekilde alışveriş yapan müşteriye ulaşma noktasında en etkili sistemlerden birisidir. Firma, reklam özelliği sayesinde bunu mümkün kılar. Metin bazlı olarak kullanılabilen bu yöntem çerçevesinde bazı şartlara uymanız gerekmektedir. Buna göre belli bir limit çerçevesinde sitenizin alan adını, açıklamanın olduğunu satırını, ilgi uyandırabilecek bir başlığı seçmelisiniz. Müşterilerin yapmış olduğu aramalara göre, siteniz hemen ilk sayfalarda çıkmış olacaktır. Bu durum kesinlikle büyük bir avantaj anlamını taşır. 


Google Reklamları Nasıl Çalışır?


Google Reklamları (ADS) nedir çerçevesinde bunun çalışma prensibinden de bahsetmek gerekiyor;
İlk olarak anahtar kelimelere karar vermelidir. Bu noktada orijinal olmasına ve çok sık yazılanlar arasından seçilmesine dikkat edilmelidir.
Kelimelerin dizilişi yani yerleşimi büyük bir önem sahiptir.
Tüm bunların sonrasında reklam sıralaması, kalite puanı ve teklifler Google tarafından göz önünde bulundurulur.
Kelimeleri birbirleriyle özdeşleşmesi durumunda, vermiş olduğunuz reklamın çok daha sık bir şekilde görüleceğini söylemek gerekiyor.
Bu noktada sözcüklerin büyük bir önemi var. Herkesin standart olarak kullandığı kelimelerin dışına çıkmak size avantaj sağlayacaktır.


Google Reklamlarında Nasıl İçerikler Söz Konusudur?


Google reklamları birden fazla alt kategoriden oluşur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;
Arama reklamları en popüler olanıdır. Yapılan bir araştırmaya göre internet kullanıcılarının yüzde 80'lik bölümü, hizmet alabilmek için Google arama motorunu tercih etmekte ve çıkan sonuçlara göre hareket etmektedir.
Bunun yanı sıra görüntülü reklam ağları da son yıllarda çok sık karşımıza çıkıyor.
Alışveriş reklamları, ürün listeleme olarak da bilinir. Özellikle e-ticaret siteleri tarafından tercih edilmektedir.
Yeniden pazarlama gibi bir başka kategori daha vardır.


Google Reklamlarını Yönetme


Google reklamları nasıl yönetilir çerçevesinde takip edilecek olan yol şöyledir;
İlk olarak sahip olunan Google hesabına giriş yapmak gerekmektedir.
Bunun sonrasında hemen sol kısımda yer alan sol gezinme olarak da bilinen panel üzerinden kişiselleştirme ve veri yazılı bölüme tıklamak şarttır.
Ardından ise reklam kişiselleştirme paneli üzerinden ayarlar kısmına girmek ve ilerlemek gerekiyor.
Bunun kapalı olması durumunda hemen açık pozisyona getirmelisiniz.
Bilgilerinizi buradan güncelleyebilirsiniz.
İlgi alanlarını kontrol ederek bunları kapatabilirsiniz.
Ayrıca devre dışı bırak seçeneği de kullanılabilir.


Mobil Üzerinden Google Reklamlarını Yönetme Nasıl Olur?


Google reklamları nasıl yönetilir konusuna dair tüm bu işlemlerin mobil cihazlar üzerinden de yapıldığını ifade etmek gerekiyor. Buna göre iphone, Android olarak bilinen telefonların kullanımı mümkündür. Yani iki değişik servis sağlayıcı üzerinden hemen giriş yapılabilir. Oturum açılarak devam edilmelidir. Yukarıda bahsettiğimiz süreci takip ederek kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Böylelikle reklamların kişiselleştirilmesi çok kolay bir hale gelecektir.


Google Reklamlarını Yönetmek Nasıl Avantajlar Sağlar?


Reklam yönetimi sayesinde sadece ilgi alanınıza dair olan reklamları görüntüleme şansınız vardır. Bunun arama motorlarıyla gerçekleştirilen işlemlerden sonra ortaya çıktığını unutmamak gerekiyor. Yani gün içerisinde hangi kelimeyi ararsanız, sistem de ona dair hizmet veren firmaların listesini size sunacaktır.


Top