X
X
USD

H Tagları Nedir, Nasıl Kullanılır?

AnasayfaYazılarH Tagları Nedir, Nasıl Kullanılır?

Başlık etiketi, kod tarafında H harfi ile işaretlenmiştir. Başlık etiketi, Google botların sayfanın içeriği hakkında bilgi alabilmesi için başlıklara yerleştirilen HTML etiketleridir. Başlık etiketleri 1 (H1) ile 6 (H6) arasında başlayabilir. SEO çalışmaları yapılırken sayfanın teknik yapısında önemli bir yer tutar.

H1 Etiket Nedir? Nasıl Kullanılır? Bt Çalışıyor Nedir?

H1 etiketi, H1-H6 altyazı etiketleri arasında en önemli etikettir ve sayfanızın yapısını kullanıcılara, örneğin benzerlerine kullanıcılara etkin bir şekilde sunmak için kullanılır. Tüm altyazı etiketlerinin görsel olarak farklı boyutları ve kalınlıkları olduğundan, sayfanızı okumayı kolaylaştırır.

Sayfanızı H1 etiketi de dahil olmak üzere tüm altyazı etiketlerini kullanarak mantıklı bir hiyerarşik düzende bir makale, makale veya rapor olarak görürseniz, hangi fikir veya verinin diğerlerinden daha önemli olduğunu vurguladığınızı açıklayabilirsiniz.

HTML Başlık Etiketleri Nedir?

HTML, web sayfalarını bir tarayıcıda görüntülemek için kullanılan dildir. HTML'de bir belgede başlıklar oluşturmak için çeşitli etiketler kullanılır. HTML’de başlık oluşturmak, Word’de yazılmış metinlerde başlık oluşturmaya çok benzer.

Belirli bir metin veya cümleyi seçmeyi kolaylaştırır ve büyük bir belgeyi daha küçük parçalara okumanızı sağlar. Başlıklar metnin geri kalanından farklı bir tarza sahiptir.

H Etiketinin Doğru Kullanımı

Başlık etiketleri doğru kullanım hiyerarşisine sahip değil. İçeriğinize bağlı olarak yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Bir soruyu yanıtlayan bir makale, kılavuzda yalnızca H1 etiketi veya 10 farklı H2 etiketi içerebilir.

H (Başlık) Etiketi İpuçları

  • Başlamadan sonra uzun başlıklar vermeyin. (Örneğin, Migren başlığı altındaki bir açıklama)
  • İçerik oluştururken başlık etiketleri yerleştirmek yerine, tamamlandıktan sonra yayınlamak daha sağlıklı sonuçlara yol açabilir.
  • Kısa açıklamalarınıza (özellikle sıfır konumda görünebilecekler) bir etiket başlığı ekleyebilirsiniz.

H Etiketi Nedir?

H etiketinin iki işlevi vardır; Öncelikle, H1'in en büyük olması şartıyla, başlıklarınızın dakikliğini ayarlayın, yazı tipi H6'ya indirgenir. Elbette, bu boyutları CSS kullanarak da düzenleyebilir, sitenizin temasına ve tasarımına göre özelleştirebilirsiniz.

İkinci işlev, arama motorlarına makale veya sayfanızın ne hakkında olduğunu söylemektir. Arama motorları, sayfanızın ne hakkında olduğunu, sadece yüzlerce algoritmadan yalnızca biri olan H etiketlerinin içeriğine dayanarak bulmaya çalışıyorlar, ancak her zaman H etiketlerini doğru şekilde uygulamanız gerekir.


Top