X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

İnstagrama Reklam Nasıl Verilir?

AnasayfaYazılarReklam & Tanıtımİnstagrama Reklam Nasıl Verilir?

İnternet pazarlamasının en popüler kanallarından biri elbette sosyal ağlardır. Sosyal ağların hayatımızın bir parçası haline gelmesi nedeniyle, sosyal ağlar markalar için önemli bir pazarlama kanalı haline gelmiştir. Instagram reklamcılığı ve iletişimi, bir işletmenin hedef kitlesine ulaşması ve onlara iyi bir deneyim kazandırması için çok önemlidir.

InstagramNasıl Reklam Verilir?

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, menü sekmesindeki soru işareti düğmesinin yanında bir aşağı ok göreceksiniz, bu da ayarlar sekmesinin görüneceği anlamına gelir. Ok simgesine tıklarsanız, açılır menüdeki "Reklam oluştur" bağlantısını tıklayarak açık bir reklam paneli göreceksiniz.

Reklam Oluştur'u tıkladıktan sonra, aşağıdaki Reklam Yöneticisi ekranını göreceksiniz. Buradan, en uygun reklam türlerini seçebilir ve kitlenize ulaşabilirsiniz.

Görsel Reklam

Tek bir resimle Instagram'da reklam verebilirsiniz. Etkileyici bir resimle etkileşimde bulunabilir ve yüksek dönüşüm oranlarına sahip reklamları gösterebilirsiniz.

Önerilen görsel boyut 1080 × 1080 ve görsel oran 1: 1'dir. Aynı zamanda hazırladığınız görüntü üzerinde çok fazla metin kullanmamaya çalışmalısınız. Bu, reklamlarınızın erişimini doğrudan etkileyecektir. Metin yerleşimi aracıyla hazırladığınız görüntünün yaklaşık performansını kontrol edebilirsiniz.

Reklam Döngüsü

Birden çok resim kullanarak yayınlayabileceğiniz kaydırılabilir bir reklam. Ayrıca, reklam döngüsündeki videoları ve görüntüleri de kullanabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla ürünün reklamını yapmak veya ürününüzün özelliklerini farklı görsel efektlerle tanımlamak istiyorsanız, döngüsel reklamcılığı kullanabilirsiniz. Resminiz / videonuz için çeşitli yönlendirme sayfalarını reklam döngüsünde ayarlayabilirsiniz.

Video Reklamları

Instagram her yıl videoyu izliyordu. Video içeriğinizi kullanarak Instagram'da reklam verebilirsiniz.Instagram reklamları için önerilen video uzunluğu 15 saniyedir. Aynı zamanda, önerilen en boy oranı 4: 5'tir, yani dikeydir. Hikayelerde 60 saniyeye kadar, Instagram akışında 120 saniyeye kadar video kullanabilirsiniz. Videonuz en az 600 piksel genişliğinde ve 4 GB'den fazla olmamalıdır.

Instagram Reklamları

Başka bir reklam modeline sahip olmamama rağmen, Instagram reklamlarını başka bir reklam modelinden ayırma gereği duyarız. Yukarıda belirtilen üç reklam modelini kullanarak Instagram Geçmişi bölümünde reklam verebilirsiniz.

Önerilen resim boyutu 1080 × 1920 pikseldir. Video reklamları tercih ederseniz, 9: 16 en boy oranına sahip bir video oluşturmanızı da öneririz. Videonun süresi 60 saniyeden fazla olmamalıdır.


Top