X
X
TRY

Kayseri Google Reklam

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımKayseri Google Reklam

Kayseri Google Reklam

Her saniye, Google’da 2,3 milyon arama yapılıyor ve arama sonuçları sayfalarının çoğu Google reklamlarını içeriyor.

Verilen Google reklamları, web sitenizle alakalı işletmenizin sunduğu ürün veya hizmet türlerini ararken, nitelikli trafik çekmenin son derece etkili yoludur.

Google Reklamları Nedir?

Google, Google AdWords’ün kullanımıyla google.com’da arama sonuçlarında görünen reklamları veya görüntülü reklam ağı ile Google’ın AdSense programı aracılığıyla diğer web sitelerinde görünen reklamları sunar.

Ücretli Google reklamlarının biri organik bağlantıların üstünde diğeri sonuç sayfasının en altında olmak üzere iki bölümü vardır.

Sponsorlu sonuçlar veya reklamlar "Reklam" etiketi ile belirtilir. Reklamların altında görünen sonuçlara organik sonuçlar denir.

Google ayrıca, ‘Google Display Ad’ ağında görünen görüntülü reklamlar sunar. Görüntülü reklam ağı, Google’la ortak olan ve Google reklamlarını sunmayı kabul eden üçüncü taraf web sitelerinin kapsamlı bir koleksiyonudur. Görüntülü reklam ağındaki Google reklamları metin, resim, video veya zengin medya biçiminde olabilir ve farklı şekilde hedeflenebilir. Bu, yeniden pazarlama ve afiş reklamlarını da içermektedir.

Google Reklamlar Neden Görünüyor?

Google AdWords açık artırması, anahtar kelimelere odaklanır. Reklam verenler, işletmelerinde, insanların ürünlerini ararken en çok kullanmaları muhtemel kelime olan, hedefleriyle alakalı bir anahtar kelime listesi seçer.

Ardından, Google kullanıcısının reklamlarını tıklamaları için ne kadar ödemek istediklerini temel alır ve bu anahtar kelimeler için teklif verir. Bu teklif, önerilen reklamınızın kalitesine bağlı olarak Google tarafından atanan kalite puanıyla birlikte, hangi Google reklamlarının SERP’de görüneceğini belirler.

Google AdWords Açık Artırması

AdWords, kullanıcı anahtar kelime araması her seferde gerçekleşen bir açık artırma sistemi üzerinde çalışır.

AdWords açık artırmalarını “kazanmak”, Google reklamınızın alakalı anahtar kelimelerde görünmesi için, kalite puanınızı ve teklif miktarınızı optimize etmeniz gerekir. Kalite puanınız ne kadar yüksekse, teklif tutarınızla birlikte reklam konumunuz da o kadar iyi olur. Aşağıdaki faktörler kalite puanınızı etkiler:

  • Google reklamınızın arama sorgusuyla alaka düzeyi.
  • Google anahtar kelimesinin reklam grubunuzla alaka düzeyi.
  • Reklamınızı verdiğiniz sayfanın alaka düzeyi.
  • Reklamın ve reklam grubunun geçmiş tıklama oranı (TO).
  • Genel geçmiş hesap performansı.

Ayrıca yüksek bir kalite puanına sahip olmanın genel faydaları da vardır:

Daha düşük maliyetler; Google, reklam verenlerin tıklama başına maliyetlerini (TBM) düşürür.

Daha yüksek konum; Yüksek Kalite Puanlarınız olduğunda, reklamlarınız daha sık, SERP'te, sayfanın en altında en iyi konumlarda gösterilecektir. Bu, tekliflerinizi yükseltmek zorunda kalmadan daha fazla tıklama ve dönüşüm elde etmenizi sağlar.

Google Reklam Maliyetleri

Google reklamlarının maliyeti, anahtar kelimelerinizin ve endüstrinizin rekabetçiliği, coğrafi konumunuz, reklam kampanyalarınızın kalitesi ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olarak değişir.

Türkiye’de, tüm sektörlerde Google arama ağı reklamlarının ortalama tıklama başı maliyeti 0.70 TL’dir.

Turkuvazsoft ile Google’da Reklam Verin

Google reklamları işletmeniz için uygun mu? Büyük olasılıkla evet. 2013 yılında 1,5 milyon işletme, Google’ın arama ve reklamcılık araçlarından 111 milyar dolar gelir elde etti. Google’da reklam vermek, doğru stratejiye sahip herhangi bir şirket için son derece faydalı olabilir. Kayseri Google Reklam hizmeti için Turkuvazsoft ile iş ortağı olarak işletmenizi büyütebilirsiniz.

Google AdWords’de çok sayıda reklam seçeneği vardır ve karmaşık görünebilir. Birçok reklam veren, ücretli arama veya görüntülü reklamcılık yoluyla başarıya ulaşmak için gereken taahhütle mücadele eder. Bu nedenle, Turkuvazsoft’un çalışmaları Google’da reklam veren binlerce işletme için paha biçilmez olduğu kanıtlanmıştır.

Google Ads Performans Derecelendiricisi

AdWords reklamlarınızın ve kampanyalarınızın etkisini en üst düzeye çıkarmak için, işletmeniz adına hangi kampanyaların işe yaradığını ve nerede iyileştirmeler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Kayseri Google Reklam’ın AdWords performans sınıflandırıcısı, tam olarak bu konuda size yardımcı olabilir.

Kayseri Google Reklam Danışmanı: İhtiyacınız Olan Tek Çevrimiçi Reklam Platformu

Google’da reklam vermeyi mümkün olduğunca kârlı kılmak için sürekli analiz, optimizasyon ve dikkat gereklidir. Ancak, sınırlı sayıda kaynakları olan birçok küçük işletme ve şirket için, AdWords’de ücretli bir arama kampanyası düzenlemek tam zamanlı bir iş olabilir.

Tescilli çalışma sistemimiz, sonuçları iyileştirmek ve anında kampanya performansını iyileştirmek için önlem alınabilecek alanları belirlemenizi sağlar. Kayseri Google Reklam Google AdWords, Bing Ads ve Facebook reklam kampanyalarınızı merkezi gösterge panosundan yönetmenize olanak tanır, farklı kampanyaları farklı ara yüzler üzerinden takip etme gereksinimini ortadan kaldırır, yalnızca Kayseri Google Reklam için Turkuvazsoft’a giriş yapın ve arkanıza yasalanın.

Kayseri Google Reklam önerilerini mevcut kampanyalarınıza, hesap geçmişinize ve AdWords hesabınız için kişiselleştirilmiş diğer öğelere göre özelleştirir. Sezgisel görsel raporlarımızla zaman içindeki değişiklikleri izleyebilir ve hesabınızdaki iyileştirmeleri görebilirsiniz.

Kayseri bölgesinde çevrim içi reklam platformu kullanan tek dijital reklam ajansı Turkuvazsoft olarak siz değerli müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz dijital reklam paketlerimizi inceleye bilirsiniz.


Top