X
X
TRY

Kayseri Reklam

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımKayseri Reklam

Kayseri Reklam

AdWords (Google AdWords), Google’da ve reklam ağlarında reklam göstermek isteyen işletmeler için Google’ın verdiği reklam hizmetidir. AdWords programı, işletmelere reklam için bütçe belirleme ve sadece reklamlar tıkladığında ödeme yapma imkanı sağlar. Reklam hizmeti büyük ölçüde anahtar kelimelere odaklanmıştır.

AdWords’ü kullanan işletmeler, Google’ı yani arama motorunu kullanarak Web’de arama yapan kişilerin kullanacağı anahtar kelimeleri tahmin ederek alakalı reklamlar oluşturabilir. Anahtar kelime arandığında reklamınızın gösterilmesini tetikler. Sağ tarafta veya Google arama sonuçlarının üstünde bulunan "Sponsorlu Bağlantılar" başlığı altında görünen en iyi reklamlar AdWords’tür. AdWords reklamınız tıklanırsa, Google arama yapan kullanıcıları web sitenize yönlendirilir.

Kayseri reklam, AdWords kampanyalarınız için anahtar kelimeler seçerken, farklı eşleme seçenekleri kullanır. İki ana anahtar kelime eşleme seçeneği aşağıdakileri içerir:

Geniş Eşleme: Bu, anahtar kelimeniz arandığında reklamınızı göstererek çoğu kullanıcıya ulaşır.

Negatif Eşleme: Bu seçenek, belirttiğiniz kelime veya kelime öbeği arandığında reklamınızın gösterilmesini önler.

Sıralı Eşleme: Reklamınız, tam ifadeyle eşleşen aramalar için gösterilir.

Tam Eşleme: Reklamınız, yalnızca ifadeyle tam olarak eşleşen aramalar için gösterilir.

AdWords kullanırken anahtar kelimeler de reklam maliyetinizi belirler. Seçtiğiniz her anahtar kelimenin tıklama başı maliyet (TBM) tutarı olacaktır. Google bunu teklif olarak sunar, tekliflerden biri reklamınızın her tıklandığında ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtir (adı maksimum tıklama başı maliyettir). Daha yüksek bir TBM teklifi, reklamınızın sayfada daha yüksek bir konumda gösterilmesine izin verebilir.

Google Ads Nedir?

2000 yılında 23 Ekim’de başlatılan AdWords, devrim niteliğindeki arama motorunu yayınladıktan sonra Google’ın ilk pazarlama hizmetlerinden biriydi. Bugün, Google AdWords, Google’ın gelirinin %78’ini getirir. AdWords’ten elde edilen gelirlerin son on yılda her yıl arttığı göz önüne alındığında, Google AdWords her gün daha da büyüyor Turkuvazsoft olarak biz de büyüyen pazarda yerinizi almanızı sağlıyoruz. AdWords’ün ne olduğu veya nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, dikkat! Buradaki en güçlü çevrimiçi pazarlama hizmetlerinden birini kaçırıyorsunuz ve fırsatları bizimle yakalayabilirsiniz.

Hizmetin kendisi öncelikle Google’ın arama motorunda veya görüntülü reklam ağında reklam vermek isteyen kişilere yöneliktir. Giriş engelleri düşük olduğundan, hemen hemen her işletme ürün ve hizmetlerinin reklamını yapmak için AdWords’ü kullanabilir.

Online kullanıcıları yere, yaşa, cinsiyete ve diğer demografik bilgilere göre seçerek hedefleyebilme özelliği sayesinde, çevrimiçi reklamcılık hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu, yalnızca işletmelerin sadece ilgili tüketicileri hedeflediğinden emin olmakla kalmaz, aynı zamanda onlara çok para kazandırabilir. Bütçenizi yalnızca ilgili tüketicileri hedeflemek için kullanırız ve yatırım getirilerini kolayca artırabiliriz. Örn; İstanbul’daki müşterilere ulaşmak istiyorsunuz ve sadece İstanbul’dan gelen aramalarda reklamınız çıkar.

AdWords hesabına gidip kaydolmadan önce, Google AdWords’ün nasıl çalıştığını daha iyi kavramak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Adsense Nedir?

AdWords’ün işletmelere online reklam vermede nasıl yardımcı olabileceğini anlattık, Google’ın diğer hizmetine de göz atmalıyız; AdSense.

Google AdWords’e benzer şekilde olan, AdSense ile de Google çok yakından ilgilidir ve tıklama başına aynı kategoride yer alır. 18 Haziran 2003’te AdWords’ten 3 yıl sonra yayınlanan AdSense, Google’ın görüntülü reklam ağının boyutunu artırmak için kullandığı akıllı hizmettir.

Yeterli paranız varsa ve popüler bir sektördeyseniz, Google’ın arama motorunda reklam vermek harikadır. Ancak, fiyatların çok pahalı hale gelmesi veya aylık arama hacminin yeterli olmadığı durumları olabilir. Kayseri reklam ajansı olarak bütçe sınırlamasını birlikte yapabiliriz.

Arama motorlarının popüler olmasından önceki günlerde, reklam verenler, endüstrileriyle ilgili ayrı web sitelerinde reklam göstermek zorundaydılar. Bu, reklamlarını göstermeleri için yüzlerce web sitesine bağlanmalı ve fiyatları görüşmeliydiniz.

Süreci hızlandırmak ve herkesin zaman kazanmasını sağlamak için Google, web yöneticilerinin Google reklamlarını sitelerinde göstermesini sağlayan bu hizmeti icat etti. Turkuvazsoft  biz web yöneticisi olarak web sitelerine küçük bir kod parçası yükleriz ve Google, reklamlarını kullanıcılarına otomatik olarak gösterir.

Müşterilerimiz, reklamlarının yalnızca Google’da gösterilmesini isteyip istemediklerini veya 3. taraf web sitelerini eklemek isteyip istemediklerini seçebilirler. Bu ağ, "Google’ın görüntülü reklam ağı" olarak adlandırılan, reklam verenlerin, reklam maliyetlerini düşürürken, aynı zamanda gösterimi artırmaları için en iyi yoldur.

Tıklama başına maliyetler sektöre göre değişiklik gösterir bu nedenle bütçenizi belirlememiz gerekir. Turkuvazsoft ile birlikte internette reklam vermek web sitesi sahipleri için de iyi olacaktır. Çünkü Google web sitelerine de pay verir.  Kullanıcı reklamlarından birini her tıkladığında gelirlerinin ufak bir yüzdesini sitenin kazanmasına izin verir.

Siz de Arama Motoru Reklamları ile düşük bütçelerle çok fazla kişiye ulaşmak isterseniz, detaylar için lütfen bizimle iletişim kurunuz.  Turkuvazsoft ile yükselmeye hazır olun!


Top