X
X
TRY

Kayseri Seo Ajansı

AnasayfaYazılarGoogle SEOKayseri Seo Ajansı

Seo Nedir ve Neden Gereklidir?

Seo; İngilizce Search Engine Optimization kelime grubunun kısaltılmasıyla oluşturulmuş bir terimdir. Türkçe anlamı ise arama motoru optimizasyonudur. Seo'nun amacı; istenilen web sitesinin internet ortamında değerini artırarak, aramalarda en üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede o siteyi ziyaret eden kullanıcı sayısı da artacaktır. 
Seo Nasıl Yapılmaktadır?

Seo yapılırken bazı kriterlerin sağlanmasına özen gösterilmelidir. Bu kriterlere dikkat edilmezse, istenilen içeriğin arama motorlarında üst sıralara çıkması kolay olmayacaktır. 

1.Arama Motorlarına Uygun Olması: Belirlenen sitenin arama motorlarında kısa sürede bulunabiliyor olması oldukça önemlidir. Bunun için öncelikle wordpress, magento gibi yayın sistemleri kullanmak gerekir. Ayrıca site açılırken bir yavaşlık söz konusu ise genelde o siteye giriş pek yapılmaz. Bu nedenle siteye girişin hızını artırmak gerekir. Bu durumda ziyaretçi sayısı da artacaktır. Web sitesinin mobil uyumlu olması da siteye giriş sayısını artırmaktadır. 
2.Site İçi Optimizasyon: Site içinde de bazı kuralların yerine getirilmesi, web sitesinin daha kaliteli olmasını sağlayarak, siteye giriş sayısını artırmaktadır ve bunun sonucunda web sitesi arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacaktır. Öncelikle web sitesinde yer alan tüm içerikler özgün olmalıdır, kesinlikle kopya bilgiler içermemelidir. İçerik ne kadar kaliteli olursa, aramalarda üst sıralara çıkma olasılığı o kadar yükselecektir. Ayrıca içerikte kullanılan başlıkların dikkat çekecek şekilde oluşturulması da pozitif bir etki yaratacaktır. İçerik linklerini bazı sitelere göndererek, onların sıralamasında öne çıkmasını sağlayabilmek mümkündür. Seo Çalışması için web sitenizin içeriklerinin arama motorlarına uyumlu olması gerekmektedir. kayseri web tasarım firması olarak Turkuvazsoft iç seo konusundada alanında uzman bir firma...
3.Görsellik: Web sitesinde dikkat çekici ögeler arttıkça, siteye giriş de aynı oranda artacaktır. Çünkü ziyaretçilerin, sitede kullanılan görseller dikkatini çekmektedir ve bu sayede sitede daha uzun süre kalarak, kaliteli bir deneyim yaşayabilmektedirler.
Seo Neden Gereklidir?
Eğer bir web sitesinin popüler olması ve gelir elde etmesi isteniyorsa, bu site mutlaka seo uyumlu içerikler üretmeli ve fark yaratmalıdır. Web sitesinin çok sayıda kullanıcıya ulaşması ve tanıtımının yapılması için bazı yöntemler kullanılmalıdır. Web Sitenize en uygun çalışma kayseri seo ajansı Turkuvazsoft ile yapılır.
1.Google Reklamları: Web sitesinin tanıtımı için Google reklamları oldukça etkili bir yöntemdir. Maddi bir yatırım yapılması sonucunda Google reklamları ile birçok kullanıcıya ulaşmak mümkündür.
2.Sosyal Medya Reklamları: Özellikle binlerce insanın kullandığı Facebook uygulamasına reklam verilerek, web sitesine yapılan ziyaretlerin sayısı artırılabilmektedir. Bir site ne kadar çok ziyaret edilirse, arama motorlarında da o kadar üst sıralara çıkacaktır.
3.Offline Reklam: Bilgisayar, mobil uygulamaların yanı sıra televizyon, dergi, gazete gibi mecralarda da web sitesinin reklamı yapılabilmektedir. Fakat internet çağında böyle offline yöntemler tercih etmek çok uzun vadede geri dönüş getirmektedir. Ayrıca maddi yatırım olarak bakıldığında diğer yöntemlerden daha külfetlidir. 
Özetle, bir web sitesinin popüler ve sıklıkla ziyaret edilen bir site olmasının tek koşulu seo uyumlu olmasıdır. Özellikle maddi bir kazanç elde etmek isteyen site sahiplerinin; çeşitli reklam maliyetleri için bir bütçe ayırması, kaliteli ve özgün içeriklerle web sitesini donatması ve görselliğine önem vermesinin sonucunda, ilk yatırım maliyetinden çok daha yüksek kazançlar elde etmesi mümkündür.

Kayseri SEO Ajansı

Turkuvazsoft Web Tasarım, SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı olarak kaliteli hizmet sunmayı şirketimiz adına ilke edindik. Fiyatların ucuz olması sizleri korkutmasın. Yapılan tüm işleri referasnlarımızdan inceleye bilirsiniz. Hem Bölgesel hemde genel seo açısından ciddi anlamda yapılan çalışmalar mevcut. Yayında olan bir web siteniz yada yeni yayınlanacak bir web sitenizin hem iç seo ayarlarını tüm arama motorlarına göre optimize edip, organik anahtar kelimelerinizde sitelerinizin trafiklerini organik bir şekilde arttırarak müşteri yelpazenizi genişletiyoruz.


Top