X
X
TRY

Kayseri Sosyal Medya Yönetimi

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımKayseri Sosyal Medya Yönetimi

Kayseri Sosyal Medya Yönetimi

Çağımızın ortak kullanım alanlarının başında gelen sosyal medya ilk olarak hayatımıza Facebook ile dahil oldu. Ardından İnstagram’ın bu gücü eline geçirmesiyle beraber son olarak Twitter devreye girdi. Lakin şu anda en çok tercih edilen sosyal medya sitesinin İnstagram olduğu net bir gerçektir. Markaların değerlerinin arttırılması adına günümüzde bu platformların değeri son derece yüksektir.

Kayseri sosyal medya yönetimi firmalarının da verdiği hizmet tam olarak markanızın büyümesi ve büyük kitleler tarafından ulaşılabilir olması yönündedir. Özellikle ürün satışı ve pazarlama konusunda istediğiniz her kitleye rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz sosyal medya artık şirketlerin vazgeçilmez bir parçası konumundadır.

Google İçin Sosyal Medya

Sadece markanızın büyümesi ve milyonlara ulaşmanın yeterli olmadığını biliyoruz. Amaç Google gibi dev arama motorlarında sitelerinizin ilk sıralarda olmasıdır. Sosyal medya platformlarında aktif olan ve sürekli paylaşım yapan marka ve siteler burada Google Botlarının olduğunu ve sitelerine bu paylaşımların değer kattığını unutmamalıdır. Google böyle dev bir kitleye duyarsız kalamaz. Bu alanlarda aktif olan ve link paylaşımı ile sitesine yönlendirme yapan markaların başarılı olduğunu görüyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Markanın hedefleri belirlenir ve ilgi alanı marka olan kişilere yönelik görsel ve yazılar hazırlanarak paylaşımlar yapılır. Amaç takipçi ve beğeni sayısını arttırmak ve doğal bir reklam havuzu yaratmaktır. Bu havuz markanın tüm ürünlerini ve paylaşımlarını kendi ekranlarında anlık olarak görür ve harika bir pazarlama tekniği ortaya çıkar üstelik sadece Kayseri sosyal medya yönetimi firmalarına ödenecek aylık bir bedel ile reklama para harcama gibi bir sorunda ortadan kalkar. Doğal oalrak insanlara ulaşmak ve pazarlama tekniklerini uzmanların planlaması geri dönüş olarak hızlı verileri size sunacaktır.

Hangi Platformlar Değerli?

Birçok farklı sosyal mecra vardır ama en önemli 5 sosyal medyayı şu şekilde sıralamak mümkün;

Google Plus; Google’ın kendi bünyesinde yer alan PLUS, kendi hesabınızın olduğu ve burada paylaşımlar yaparak takipçi kazanabileceğiniz ve doğal reklam yapabileceğiniz bir platform olup aynı zamanda Google’ın değer verdiği bu mecrayı kullananların sitelerini sıralamada iyi yerlere getirdiği bir araçtır.

İnstagram; Sadece mobil olarak paylaşım yapılabilen ve bu yüzden mobile bağımlı insanlar tarafından kullanılan yüksek bir kitleyle şu an da Türkiye’de en çok kullanılan platformdur. Paylaşımlar resim açıklama ve etiket şeklinde yapılabilir. Ayrıca hikâye paylaşma imkânınız da bulunuyor.

Facebook; İlk sosyal medya aracıdır ve hala milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir yerdir. Mutlaka burada markanızın tanıtım sayfası olmalıdır.

Twitter; Kısa bir cümle ile anlık paylaşım ve resim yayınlamanıza izin verilen bu mecra mobil ve web üzerinden kullanılabiliyor. Markanızla ilgili tanıtım ve şahsi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Gönderilerinizin çok okunması için gündemi ve gündemde Topic olmuş etiketleri paylaşımlarınıza mutlaka eklemeniz gereklidir. Kayseri sosyal medya yönetimi yaptırmak isteyenlerin bu 4 mecrayı dikkate alması büyük yarar sağlar.

 


Top