X
X
TRY

Kayseri Web Tasarım

AnasayfaYazılarWeb YazılımKayseri Web Tasarım

Her ne kadar grafik tasarım anlamı ile yakın ilişkisi olsa da web tasarım kendi içerisinde ayrı bir dal olarak oldukça geniş bir alandır. Hazırlanan web tasarımlar kullanıcıları yormayan, minimal tasarımı kullanıcı dostu özelliklere sahip olması gerekmektedir. İnsanlara sitede gezmeleri için sadeleştirilmiş bir yol sunar içinde kendi kurallarını barındırır. İyi bir web tasarımı için ana kural başta erişebilirliktir, ardından doğru görüntülenme, hızlı yüklenme, düşük bant genişliği kullanımı, arama motorlarında sıralama ve bakım kolaylığı gelir. Ayrıca Kayseri web tasarım iletişim, araştırma, planlama, geliştirme süreci, tasarım, panel yönetimi, testler, lansman ve teknik destek gibi stratejik aşamaları yer alır.

Websiteniz Herkese Ve Her Cihaza Ulaşabilir

Bazı erişilebilirlik kurallarını içerir, kurduğumuz standartlarını uygulayan bir web sayfası listesini düzgün görüntülenmesi ve erişilebilirliği açısından doğru bir adım atmayı sağlar. Sunum ve bilgi CSS kurallarından ayrıldığında herkese ve her cihaza ulaşabilir, kullanıcılar bilgisayarlarından, tabletten ve en önemlisi cep telefonu tarayıcısı ile aradıkları bilgiye sorunsuz bir şekilde ulaşabilir ve düşük ortamda doğru bir şekilde görüntüleyebilir. Cross Browser olarak adlandırdığımız yapıya uyumlu olması gerekir. Cross Browser uyumlu web tasarımın genel anlamı tüm tarayacılar üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışan tasarımlara verdiğimiz genel bir terimdir. HTML, CSS, JavaScript ve PHP ile geliştirilen web sayfasının hızı, hızlı olduğu düşünülen bir web ana sayfasını bilgisayara kayıt ederek yada Google PageSpeed Insights üzerinden test ederek ayırt etmek mümkündür.

Arama Motorlarında İlk Sıralar ( Seo Uyumlu Web Tasarım )

Web sayfasını bulunduğu yer sağlayıcısı lokasyonyna uygun bir seçim yapılır. Website trafiğine, dosya boyutuna, kullanılacak mail sayısına vb. detaylara orantılı olarak ücret talebinde bulunur. Boyutu küçük bir web tasarım daha küçük bir dosya boyutu oluşturacağı için tasarruf elde etmeyi destekler. Çok daha fazla ve çok daha kaliteli ziyaretçileri web sitesine çekebilmek için arama motoru optimizasyonu sağlanabilir. Optimize edilerek oluşturulan web sayfaları ile arama motorlarında ilk sıralarda yer almak mümkündür. Yaılan tüm web site yazılımları seo protokkülerine uygun olarak yazılmaktadır. Websitesi için hazırlanan metinler ve görseller özgün olarak hazırlanır hiç bir şekilde kopya içerik içermez.

Web Tasarım Gözü Yormayacak Formatta Düzenlenmeli

İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği özel olarak hazırlanan bir web tasarım HTML ve CSS dilinde uzman web developer ekip arkadaşlarımız tarafından özel olarak yazılmaktadır. Kaliteli bir tasarım web sitesinin hedeflediği müşteri kitlesini yakalamasına destek sağlar. Sitenin kalitesini belirleyen unsurların başında görsellik gelir, görsellik ile birlikte içerik, güvenlik ve özgürlük gibi konularda bir sitenin kalitesini ortaya koyan özelliklerdir. Kullanılan grafik ve metinler kesinlikle gözü yormayacak formatta düzenlenmeli, aranan bilgiyi hızlı bir şekilde ulaşılması kullanıcının web sitesinde kalma süresini arttırır. Son yıllarda tüm arama motorları kullanı deneyimini ön planda tutmaktadır. Kullanıcı deneyimi (UX) detaylı ve büyük bir alandır. Yeni kurulan bir websitesi kullanıcı deneyimlerini karşılamıyor ise o sitenin arama motorları üzerinde hem organik hemde reklamlarda başarı elde etmesi mümkün değildir. Kullanıcı deneyimini göz önünde bulundururarak websitenizi sizin istekleriniz doğrultusunda Markanızı, Şirketinize, Firmanıza ve Şahsınıza özel olarak tasarlıyoruz.

Web Tasarım için Kabul Gören Fontlar Tercih Edilmeli

Her ne kadar renk seçimi isteğe bağlı bir durum olsa da genellikle markanın imajını ve kurumsal kimliğini yansıtan renkler üzerinde tercih yapılır. Bu zamana kadarki deneyimlerimizden elde ettiğimiz verilere göre 3 renkten fazla renk kullanılan siteler kullanıcıları yoran ve websitesinde geçirilen vakti azalttığını gözlemledik. Renklerin yanı sıra yazı fontlarıda çok önemli bir detaydır. İstemiş olduğunuz tasarıma uygun bir yazı fontu seçilmesi website projenizin kalitesini arttıracaktır. Web sitesi tasarımlarındaki kalitede etkili olan diğer bir unsur da yazı tipleridir. Birçok web tarayıcısı güvenli ve yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüler bundan dolayı kabul gören fontlar tercih edilmeli. Web tasarım için seçilen grafikler sayfanın açılma hızını olumsuz şekilde etkilemektedir bu yüzden grafiklerin, logo, simge ya da fotoğrafların optimize edilerek kullanılması önemlidir. 

Hem Güvenilir Hem De Benzersiz Web Tasarım

Profesyonel Kayseri web tasarım ile hak ettiği yeri almak isteyen kurumlar ya da kişiler alanında uzman web geliçtiricileri ile çalışmak ister. Çünkü uzman web geliştiricileri tarafından hazırlanan web siteleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersizdir. İnternet ortamında ticaretin arttığı son yıllarda hedefe odaklanan ve başarılı bir web sitesi önemini her geçen gün daha da artırmaktadır Web tasarım için önemli olan içerik ve tasarımların sektöre olan uygunluğudur. İnternet ortamında yurt içi hem de yurt dışındaki müşterini eşit uzaklıkta olan firma müşteri kitlesini kaliteli bir web sayfası sayesinde her geçen gün arttırır.

Müşteri Odaklı Ve Kullanıcı Dostu Web Tasarım

7 gün 24 saat açık olan bir web sitesi ile günün her saatinde satış yapmak mümkün hale gelir. Satış ve pazarlama gelirinin artması ile firmanın reklam ve kampanya giderleri düşer. Sitenin amaca hizmet eden bir tasarımda olması, müşterilerin firmaya daha doğru ve daha hızlı şekilde yönlenmesini sağlar. Aynı zamanda kullanıcı dostu bir web sitesi arama motorlarına uygun formatta kodlanması da sitenin kalitesini ve amacını belirlemeyi sağlar. Müşteri odaklı bir şekilde hazırlanan web tasarım çalışması müşterinin ihtiyacına cevap verebilecek dinamizme sahip olmalı. İşlevsel, yönetilebilir, kurumsal kimliği doğrudan yansıtan uyumlu bir web sayfası ziyaretçilerine her zaman için güven verir. Bu sayede firma ulusal ya da uluslararası düzeyde ürünlerini ya da hizmetini tanıtabilir. Ve potansiyel müşterilerine çok daha kolay ulaşır.

Profesyonel Web Tasarım

Sanal dünyanın kapılarını açmak ve burada var olmak için mutlaka bir websitenizin olması gereklidir. Burası insanlara kendinizi ifade edebileceğiniz, ürünlerinizi satıp pazarlayabileceğiz bir iş yeri, mülk, mağaza ve özel alan olacaktır. İşte Turkuvazsoft Web Tasarım Ajansı tam olarak bu hayallerinizi gerçekleştirmek için var!

kayseri web tasarım

En Uygun Web Tasarım Hizmeti

Tasarımlar istenilen özelliklere ve verilen emeğe göre farklılıklar gösterir. Özel web tasarım hazır tema tasarımlarına göre maddi olarak daha fazla bütçe ayırmanız gerekir. Özel bir tasarım Google gibi arama motorlarının dikkatini çekmektedir. Kodlamanın size ve işinize özel olarak yapılması SEO uyumlu olarak tamamlanması hazır tema kullanılarak hazırlanan websitelerden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Web site tasarımı kararı aldıysanız bu gibi etkenleri göz önünde bulundurmalı ve uygun fiyatlı web tasarım dan ziyade kaliteye önem vermeniz gereklidir.

Hazır Tema ve Özel Yazılım Web Sitesi Arasındaki Farklar

Hazır tasarım web siteler (wordpress ve script tasarımlar) belirli sektörler için hazırlanmış temalardan oluşmaktadır. Özellikle script tasarımların editlenerek farklı bir sektör hedeflenerek düzenlenmesi arama motoru optimizasyonu için ciddi anlamda problem yaratmaktadır. Arama motorları algoritmalarında web sitenizde kodların kalitesini ve temizliğinide ölçmektedir. Anlaşılamayan ve karma karışık olan kodlar arama motoru sıralamanızı ciddi anlamda etkileyecektir. Wordpress sitelerde ise halde hazırda bulunan eklentiler ile bu problemi ortadan kaldırılsa bile ilerleyen dönemlerde site perforformansı gelen güncellemelere göre düşmektedir. İlk etapta güzel bir performans sağlasa bile uzun vadede problem teşkil edebilir. Özel yazılım bir web sitesinde bu problemlerin hiç birinde bu farkların hiç birini yaşamazsınız. Kodların hepsi belirlemiş olduğunuz sektöre göre içeriklerle optimize edilerek temiz bir kod şemasıyla yazılmaktadır. Hazır tema ve özel yazılım arasında fiyat farkı elbette bulunmakta. Bütçenize göre istediğiniz sistemleri tercih edebilirsiniz. Tercihinize göre hazırlanan websitesi en iyi şekilde tasarlanıp arama motoru dostu haline getirelecektir.

Kayseri Web Tasarım Ajansı

Web tasarım ajansı seçerken mutlaka geçmişte yapılan sitelere ve firmanın referanslarını detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Tarafınıza hazırlanan teklif dosyasında yada sitesinde referansları olmayan bir firma tecrüblerini sizlere sergileyemez. Daha önce yapılan siteler referans olarak sunulmalıdır Ajansın kalitesini ve yapabileceklerini buradan anlamanız mümkündür. Özgün tasarım ve yaratıcılık web tasarım için son derece önemlidir. Ayrıca gireceğiniz sektörde ki rakip sitelerin tasarımlarını analiz etmek onlardan farklı bir şeyler yaratmak ve ajansın bu konuda size tavsiyelerde bulunması da önemli veridir.

kayseri web tasarım ajansı

E-Ticaret Web Tasarım

Kayseri’de bir mağazanızı sanal dünyaya taşımak ve milyonlara potansiyel müşteriye ulaşmak ulaştırmak istiyorsanız Kayseri'de e-ticaret tasarımı yapan firmalar ile iletişime geçip istediğiniz özellikleri anlatmanız ve bu konuda iyi yönlendirmeler alarak bir an önce işe koyulmanız gereklidir. E-ticaret ve tasarım aşamasında takipte kalmanız ve her aşamada bilgil geri bildirim almanız web tasarım ajansının kalitesini ortaya koyacaktır.

Bir websitesi için normal işlem süresi nedir?

Genel olarak, temel ve önde gelen website paketlerimiz iki hafta içinde çoğu zaman daha erken tamamlanır. Projenizin boyutuna ve kapsamına bağlı olarak, daha hacimli, fonksiyonel veya özel bir web sitesinin çoğu zaman tamamlanması daha uzun sürer. Özel çözümlere veya üçüncü taraf entegrasyonları optimize etmek daha fazla zaman gerektirebilir. Ama endişelenmenize gerek yok. Özel bir web sitesi çözümüne yatırım yapmak istiyorsanız, size tüm süreçleri nasıl yöneteceğimiz ile ilgili detaylı bir teklif sunuyoruz, aynı zamanda fikirlerinizi hayata geçirmek için gerçekçi bir zaman çerçevesi de sunacağız.

Web sitenizin içerikleri nasıl hazırlanıyor?

Profesyonel metin yazarlarından oluşan uzman ekibimiz, sağladığınız ürünleri veya hizmetleri araştırır ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacak doğru konuları bulmak için bölgenizdeki rakiplere karşı bunları inceler. Profesyonel stok fotoğrafçılarının yanı sıra personel fotoğrafçılarımızdan fotoğraflar alıyoruz. Görüntüler, işletmenizin hizmet verdiğiniz potansiyel müşterilerinize ve çevreye uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır. Editörlerimizin metninizin dilbilgisi açısından doğru ve okunması kolay olup olmadığını sürekli kontrol etmektedirler. Müşteri tarafından sağlanan görüntüler mümkün olduğu kakdar renklerinin web sitenize uygun bir hale getirerek tasarıma ekliyoruz.

kayseri web tasarım fiyatları

Web siteniz açılış hızı (Pagespeed) durumu nasıl olacak ?

Sayfa hızını çok ciddiye alıyoruz. Google, web sayfalarının arama sonuçlarında nasıl sıralanacağını belirlerken web sitesi hızlarını algoritmalarının bir parçası olarak analiz eder. Web sitelerimiz, hızlı yüklenecek ve harika görünen yüksek düzeyde optimize edilmiş içerikle oluşturulacaktır. Bugünlerde hem mobil hem de masaüstü hızları arama motorları dizinine eklenmesi için çok önemlidir. Bu nedenle web sitelerimiz, günümüzün cihazlarında kullanılan ekran boyutlarına göre özel olarak hazırlanmaktadır. 

Kayseri Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım maliyetelerinde ki en önemli hususlardan biri, tamamen ölçeklenebilir olmasıdır. Uygun kanallar aracılığıyla, bir web sitesini yılda 130 TL kadar bir miktar minimum ödeme yaparak yönetebilirsiniz. Ama bu komik rakamlarla hiçbir şekilde ilerleyemezsiniz. 

Bir websitesi üzerinde dikkat edilmesi gerke hususlar şunlardır;

  • Kullanıcı Arayüzü (UI - User Interface) Tasarımı: Kullanıcı arayüzü bir sitesinde dış görünüş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir sitenin nasıl göründüğü, logonun büyüklüğü-küçüklüğü, harf boyutları, görsellerin konumlandırılması Kullanıcı Arayüzüne dahildir.
  • Kullanıcı Deneyimi (UX - User Experience): Kullanıcı deneyimi ise siteyi ziyarete ziyaretçilerin siteyi kullandıklarında ki deneyimidir. Bir ziyaretçi aradığı içeriğe kolay ulaşabiliyorsa, websitesi içerisinde karmaşıklıktan kaybolmuyorsa o site kullanıcı deneyimi açısından iyi bir site demektir.

Kayseri Web Tasarım fiyatları temel olarak, düşük bütçeli, orta bütçeli ve yüksek bütçeli olarak üçe ayrılabilir. Her başlık kendi içerisinde de istenilen özelliklere göre ayrılık göstermektedir. Detaylı bilgi için Web Tasarım sayfamıza göz atabilir ya da iletişime geçebilirsiniz.


Top