X
X
TRY

Marka ve Seo Uzmanı Gözünden Seo Planlaması

AnasayfaYazılarGoogle SEOMarka ve Seo Uzmanı Gözünden Seo ...

SEO PLANLAMASI NASIL YAPILIR?


Bireylerin ürün ve hizmetlere daha kolay ve çabuk ulaşma istekleri günümüzde internet alışkanlığını da etkilemiştir. İnternet alışkanlığı oluşan bireyler sayesinde internet kullanımı son yıllar da %68 oranında artış göstermiştir. Alışveriş yaparken artık mağazalar yerine çok seçenekli alışveriş siteleri tercih edilmektedir. Ürünleri almadan önce siteler arasında değerlendirme yapmak, fiyat ve kalite farklarını araştırmak açısından önemli bir yere sahip olmuştur. Siteden ürünü alıp değerlendirdikten sonra araştırma yapmaya bile gerek duymadan alışveriş tamamlanmaktadır . Ve tüm bunlar yoğun olarak GOOGLE üzerinden yapılıyor. GOOGLE hayatımızda çok büyük yere sahip öyle ki bir çok ürün araştırmalarını GOOGLE üzerinden tamamlıyoruz. Ürün araştırması yapan kişi hangi markayı GOOGLE ‘da daha kolay bulursa o markanın satış oranı artıyor.


SEO STRATEJİSİ NASIL OLMALIDIR?


Markanızda site sayfaları içeriklerin alt yapısı incelenerek, doğru bir planlama yapılmaktadır. SEO uzmanınız markanıza yönelik hedeflerinizi belirleyerek sizi hedefinize doğru, en güvenli şekilde ulaştırmaktadır. SEO uzmanı markanıza bağlı hedef kitleyi belirler sizi en iyi ifade eden anahtar konuyla beraber bir çalışma yürütür. Bu strateji doğrultusunda markanız açısından en önemli konu olan rakiplerinizin önüne geçmeniz için planlamalar yapar. Markanıza ait sitenin alt yapısını oluşturan SEO uzamanı site sayfalarını ve içeriklerin analizlerini en doğru şekilde yürüterek sizi hedefinize ulaştırmaktadır.


Markanızın reklamı kadar, güven duyulan bir marka olması da önemlidir. Müşteri arama motorunun ilk sayfasında gördüğü markayı güvenilir olarak algılayacak ve ona göre muamele görmek isteyecektir. Müşterinin güvenini kazanan markalar SEO uzmanı sayesinde kendisini ilk sıralara taşıtarak güvenilir marka olmanın önünü açacaktır. Bu sayede markanız itibar görecek ve saygınlık kazanacaktır.


SEO UZMANI İÇİN SİTE TRAFİĞİ NASIL OLMALIDIR?


Markanın ürünü satabilmesi için müşteriye ihtiyacı vardır. Müşteriye ulaşabilmesi içinde reklama ve kolay ulaşım ağlarına. Mahalle pazarında bile müşterileri çekmek için bağırmak belli indirimler yapmak gibi yollar izlenirken -E ticaret sitelerinde bundan daha fazlasına ihtiyaç vardır. Peki bu ziyaretçi akışı nasıl sağlanmalıdır? SEO uzmanı gerekli planlamalarla markanıza bu hizmeti sunmaktadır. Günümüzün vazgeçilmezi haline gelen sosyal medya hesaplarımızda her gün karşımıza çıkan farklı reklam hizmetleri markanın kalitesini artırmak ve markayı ön plana çıkarmak açısından önemlidir. SEO uzmanları farklı sosyal medya hesaplarında markanın tanıtımı açısından ilgi çekici reklamlarla markanızı tanınır hale getirmektedir. Diğer bir yandan neredeyse her gün kullanmış olduğumuz GOOGLE, reklam konusunda markanız için vazgeçilmez bir fırsattır. SEO uzmanlarının amacı markanızı müşterinin aklında ilk sıraya yerleştirerek, ziyaretçi akışınızı hızlandırmaktadır. Ziyaretçi akışı demek satış trafiğinin yoğun olacağının en büyük göstergesidir. Sizi vazgeçilmez bir marka haline getirmenin yolu, internet sitesi üzerinden kaliteli reklam vermek ve iyi bir SEO uzmanından yardım almaktır.


SEO PLANLAMASI İÇİN ÖNEMLİ UNSURLAR NELERDİR?


Markanız için belirlediğiniz URL adının anlaşılır ve kolay olması gereklidir. Markalaşmak adına okunması ve yazması zor isimlerden uzak durmak gereklidir. SEO uzmanınız bu konuda size gerekli yardımı sağlayacaktır. SEO uzmanlarının marka için önemsediği bir diğer konu da markaya ait sitenin her yaş grubuna ve farklı kitlelere hitap edildiğinin göz ardı edilmemesidir. Sitede ki yazıların boyutundan rengine, iç bağlantılarından görsel tasarımına kadar SEO uzmanı sizi yönlendirecektir.


Sitenin hızı da kullanıcılar açısından önemlidir. Yavaş açılan sayfalar, yüklenmeyen görseller müşteride sayfayı terk ederek başka markalar içinde arayışa geçmesine sebep olacaktır. Sitenin kalite ve hızını yükselten SEO uzmanı markanızın kalite puanının düşmemesi için sizlere yardım edecektir.
Markaya ait site içinden kullanılan metinler müşteri de ilgi uyandırmalı ve akıcı olmalıdır. SEO uzmanı tarafından planlanan stratejiyle görseller daha fazla ön planda olacak görseller metinlerle desteklenecektir. Bu durum markanın müşteri gözünde kalite ve puanını artıracaktır.


SEO UZMANI İLE ÇALIŞMAK SİZE NELER KATACAK?


İyi bir markanın mağazasına sahip olsanız bile satış yapmak için belli şartlar taşıyor olmanız gerekmektedir. Mağazayı bir AVM ya da işlek bir cadde üzerinde açmak gibi. E-ticarette ise SEO uzmanı markanızı işlek bir cadde üzerine taşıyacak ve satış oranınızı artıracaktır. Müşteriyle sizin aranızda ki iletişimi sağlayarak ortak bir bütçe de buluşmanızı olanak sağlar. SEO uzmanı tarafından yapılan planlama sayesinde itibarınız artacak, markanızın reklamları sayesinde marka isminiz bilinir hale getirilecektir.


SEO UZMANI PLANLAMAYA NASIL BAŞLAMALIDIR?


Danışmanlık yapacağı marka hakkında bilgi toplamalı ve özel bir çalışmayla bu işi yürütmelidir. Yapacağı çalışma kendine has olması ve markaya özel bir proje olması önemlidir. SEO uzmanı marka hakkında topladığı bilgileri analiz ederek, hangi sosyal medya hesaplarında daha etkili bir reklam hizmeti olacağına özen gösterir. Doğru, güncel ve rasyonel planlama hizmetleriyle danışmanlığını yaptığı tüm marka ve firmaları en iyi şekilde gerekli ekip çalışmayla hedefine ulaştıracaktır.


MARKA İSTEDİĞİ HEDEFE NASIL ULAŞTIRILMALIDIR?


SEO uzmanı tarafından planlanan ve yürütülen çalışma sonrasında markanın sahip olduğu ürünler ve hizmet şartları olumlu yönde etkilenir. SEO çalışmasıyla beraber müşteri sayısında ve satışlarında doğru orantıda artış olmaktadır. Marka kurum olarak büyümeye devam ederken bunun yanı sıra marka bilinirliliği de SEO uzmanı yardımıyla istenilen hedefe ulaşılmış olur. En kaliteli sosyal medya hesaplarında ki reklamlar sayesinde müşteri artışı etkili olacaktır. SEO uzmanı yardımıyla oluşturulan sitenin kalitesi sayesinde müşterinin sitede kalma süresi daha uzun olacak, markanızın bilinirliliği sayesinde insanlar sitenize reklama gerek duymadan direk olarak giriş yapacaklardır, bu durum markanız için önemli bir veri olarak kabul edilebilir.
GOOGLE ‘da ilk sırada çıkmak günlük veya haftalık bir iş değildir. Markanızın kalıcılığı için sürekli olarak bir SEO uzmanıyla çalışmanız gerekmektedir. SEO uzmanınız sayesinde planlı ve düzenli olarak çalışarak markanızı hedefinize kolayca ulaştırmanız mümkündür.


Top