X
X
USD

Neden SEO Yaptırmalısınız?

AnasayfaYazılarNeden SEO Yaptırmalısınız?

SEO, son yıllarda dijital pazarlama, genellikle bu üç harfli kısaltma olarak adlandırılan küçük ve büyük işletmeler pazarlama planının önemli bir parçası. Ancak iş dünyası tarafından çok etkin bir şekilde kullanıldığı ve değerinin bilindiği söylenemez. Bununla birlikte, SEO, etkili arama sayfaları ve içerik yönetimi aracılığıyla kaliteli tüketicileri kurumsal bir web sitesine çekebilecek sürdürülebilir bir pazarlama aracıdır. Ayrıca, pazarlama alanındaki son araştırmalara göre, televizyon ve yazılı medya gibi geleneksel pazarlama araçlarından çok daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir.

SEO'nun Önemi!

SEO bir arama motoru optimizasyonu. Web sayfanızı Google’ın ölçütlerine göre düzenleme. Bir web sayfanız olduğunda, arama motorunda arama yapabilir ve Google arama motorunda üst sıralara girebilirsiniz. Bu size Google’dan ziyaretçi getirecek. Böylece, iyi reklam, birçok kullanıcı ve ürün satılmaktadır.

SEO optimizasyonu web sayfanızda yapılmazsa, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar normal müşterileriniz olacaktır. İnternetten şirket olarak yeni müşteriler edinmek istiyorsanız. Bu, sitenizde gerçekleştirilecek SEO çalışması ile doğru orantılıdır.

Diğer reklam birimleri pahalı olduğu için, bütçe sorunları yaratır ve düzenli ve düzenli olarak ödeme yapmaya devam edersiniz. SEO’da, bir kerelik ücret ödeyerek doğal olarak Google arama sonuçlarına gidebilirsiniz. Size Google’dan ücretsiz ziyaretçiler getirecektir.

Marka Görünürlüğünüz İçin SEO

Bir tüketici arama motorlarında ürününüzü ve şirketinizi aradığında, doğal olarak ilk sırada yer almak istersiniz. Ancak bunu yapmanın yolu sadece herkesten sitenizi tıklamasını istemek değil; birçok farklı dinamikten geçiyor. Aslında, arama sonuçlarını kullanan çok daha fazla anahtar kelime vardır. SEO etkileri de burada gözümüze çarpmaktadır.

Sitenize Trafik Çekmek İçin SEO

Trafik tek başına paradan tasarruf etmiyor. Fakat boş, donuk bir sokakta veya Taksim Meydanı'nda bir tezgah açmak ister misiniz? Meydanda dolaşan insanlar saniyeler içinde paranızı kurtarmasalar bile, birilerinin sizinle birlikte gelip arka sokaklarda olduğundan daha fazla müşteri olması daha olasıdır. Bu nedenle, elinizden gelenin en iyisini yapmalı ve potansiyel müşterilerinizi sitenize satmaya ikna etmelisiniz. Hangi yolu tercih ederseniz edin, kalabalık bir sokakta satmak ıssız bir çölde olduğundan çok daha kolay olacaktır diyebiliriz.


Top