X
X
USD

Opencart Nedir ? Opencart Seo Hizmeti

AnasayfaYazılarOpencart Nedir ? Opencart Seo Hizmeti

Opencart Nedir ? Opencart Seo Hizmeti

İnternetin tüm sektörleri olumlu anlamda etkilemesi, bazı ihtiyaçların da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Günümüzde artık işletmeler, e-ticaret sınıfında yer almaya başlamışlardır. Yani online olarak satış yaparlar. Bunun için de web sitelerine ihtiyaç duyarlar. Bunu sağlayabilmek adına popüler, hızlı, Seo çalışması yapılmış olan bir scripti tercih etmek en mantıklısıdır. İşte tüm bunları sunan Opencart, ücretsiz olması nedeniyle de çok popüler olmuş durumda. Opencart seo nedir sorusunun yanıtını ve bunun Seo optimizasyonunun nasıl yapıldığını yazımızda bulabilirsiniz.

 


Opencart Nedir?


Opencart, tamamen bedava olarak sunulan bir scripttir. Günümüzde birçok firmanın web sitesi hazırlayarak sektöre girdiği bilinmektedir. Ancak bunun son derece yorucu bir süreç olduğu bilinir. Çünkü sitenin tasarlanması şarttır. Aynı zamanda alıcıya hitap edecek olan tüm hizmetlerin içinde bulunması gerekir. Bunun yanı sıra kodlanması, profesyonel bir seviyeye getirilmesi önemlidir. Opencart nedir çerçevesinde, bunun hazır bir panel olduğunu ifade etmek gerekiyor. Yani e-ticaret sitesi açmak isteyenler, ücretsiz olan bu hizmeti kullanabilirler.


Opencart Özellikleri Nelerdir?


Kurulumu son derece kolaydır ve ara yüzü kullanıcı dostu olarak tanımlanır.
Açık kaynak kodludur. Bu sayede istediğiniz gibi üzerinde özelleştirme işlemlerini yapabilirsiniz.
Kategori, üretici ve ürün ekleme konusunda hiçbir şekilde limit koymaz. Tamamen sınırsızdır.
Parasız olarak sunulmaktadır.
İstediğiniz gibi muhasebe entegrasyonu işlemini gerçekleştirebilir ve bu sayede çalışmalarınızı takip edebilirsiniz.
Api ismindeki desteğe açıktır.
Tabanı ise PHP şeklinde ifade edilmiştir. Aynı zamanda MySQL tabanı da söz konusudur. Bu durum kişiselleştirme işlemlerini mümkün kılar.


Opencart Kurulumu Nasıl Yapılır?


Opencart nedir sorusunun yanıtlanmasından sonra bunun kurulumundan da bahsetmek gerekiyor. İlk olarak bir sunucu hizmeti aranmaktadır. Buna sahip olmanız gerekmektedir. Web hosting de tercih edilebilir. Fakat bunun kesinlikle Linux adı verilen işletim sistemi üzerinden çalışması şarttır. Sonrasında özel olarak hazırlanmış ve bu hizmetin sunulduğu web alanına girilmeli ve indirme işlemi yerine getirilmelidir. Ardından kurulum yapılabilir.


Opencart Seo Hizmeti Nedir?


Opencart Seo hizmeti, arama motorları üzerinden gerçekleştirilecek olan işlemler sonrasında sayfanızın üst sıralarda görüntülenmesini sağlar. Bunu tek başına yapabilmeniz çok zordur. Süreç ise şöyledir;


Hazır bir şekilde tasarlanmış olan script üzerinde ilk olarak kodların düzenlenmesi gerekmektedir. Bu şekilde daha iyi bir görüntüm ve tasarım ortaya çıkacaktır. Çünkü hazır olarak ifade edilmiş temaların genellikle hata barındırdığı bilinmektedir. Bunların ayıklanması şarttır.
Ardından ise SEO Url ayarlarına geçilir. Böylelikle bir kişi arama yaptığı zaman kendisine uygun olanların listelendiğini görüntüleyebilecek ve bu sayede sizin sahip olduğunuz resmi sitenin varlığından haberdar olacak.
Ürün açıklamaları bir diğer dikkat çekici işlemdir. Çok uzun olmayan tanımlamalar, etkili sözcükler ve konuyu tam olarak anlatabilmesi sağlanmalıdır.
Kategori açıklanmalarında da aynı yöntemin takip edilmesi gerekmektedir. Genel kelimelerin ve ifadelerin kullanılması her zaman daha iyi bir sonuç vermektedir.
Bunun yanı sıra ürün resimlerinin hem net hem de kaliteli olması şarttır. İşte tüm bunlar, Turkuvazsoft sayesinde başarılı bir şekilde yapılır.


Turkuvazsoft Başarılı Bir Opencart Seo Hizmeti Veriyor


Opencart seo hizmeti çerçevesinde bunu tek başınıza gerçekleştirmeniz kesinlikle mümkün değildir. Bundan dolayı işini iyi yapan ve profesyonel bir şekilde hareket eden, müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan Turkuvazsoft ile görüşebilirsiniz. Yılların getirmiş olduğu deneyimle piyasanın en iyileri arasına girmeyi başaran firma; opencart gibi dünyanın en çok kullanılan hazır scriptini sizler için kuruyor. Üstelik bunu yaparken tüm Seo optimizasyonunu da başarılı bir şekilde tamamlamakta.


Top