X
X
TRY

Organik Trafiği Artırmanın Yolları

AnasayfaYazılarGoogle SEOOrganik Trafiği Artırmanın Yolları

Organik trafiği artırmanın yolları bu internet dünyasında en çok ihtiyaçlar arasında yerini almıştır. Site sahibi veya yöneticileri bu trafiğin artmasını isterler. Artması demek yararların dönütü demek olduğu için organik trafiği artırmanın yolları neler olduğunu hep incelerler. Ücretli reklamlar, sosyal medya, paylaşım platformları, imleme siteleri ve SEO gibi yöntemlerin kullanılması sayesinde bu trafiğin artması sağlanır. Organik trafiği artırmanın yolları ise maliyet olarak en uygun trafiği artırma yöntemidir.

Organik Trafik Arttırma

Sayfaların görünürlüğünün artması ve arama motorlarında üst sıralarda çıkması en çok istenilen noktalardan biridir. Bu arama motorlarının üst sıralarında çıkmak için de reklam alanında yer alması veya organik sonuçlarda üst sıralarda yer alması gerekir. İçlerinden biri olan organik tarım ise sizin cebinizden maliyet çıkmadan üstlere taşınmanızdır. Organik trafiği artırmanın yolları doğru bir şekilde yapıldığı takdirde olumlu sonuçlarını serer. Bu yöntemler aslında çok da zor olmayan yöntemlerdir. Sadece güzel zaman planı yapılması gerekir. Organik trafiği artırmanın yolları yöntemleri kısacası şunlardır.

İçerikler Ziyaretçiler İçin Olmalı Arama Motoru İçin Değil

Sitenin içeriği ziyaretçiler için yazılması durumunda sitenin kitlesi ortaya çıkar. Sitenin ilgililerinin tespit edilmesi durumunda ise SEO doğal seyrinde gelişme gösterir. Bu ziyaretçi kitlesinin ilgi alanlarının tespiti sonucunda hangi kelimelere içeriğine geldiği bulunabilir. Tespit edilen durumlar sonucu anahtar kelimelerin bulunması sitenin tıklanmasını artırır.

Blog İçerikleri ve Ürün Hizmetlerinizi Daha İyi Kelimeler ve İfade Yöntemleri Bulmak

Blog oluşturmak sitenin trafiğini artırmada etkilidir. Web sitesinin daha derin anlatımını bu blog içerikleri sayesinde gerçekleştirmiş olursunuz. Kişiye özel hazırlanmış içerikler en çok talep görecek içerikler olacaktır. Bu blog yazma konusunda ise özgün olmak çok önemlidir. Özgün olmayan spam olan içerikler yarar değil zarar getirir ve güven sarsılmasına sebep olurlar.

 

 

Öncü İçerikler Hazırlamak

Hangi konuda içeriği hazırlamak istiyorsanız araştırma yapın. Araştırmalarınız sonucu analizinizi ortaya çıkartın. Çıkan analizle önceden yazılmış bir bilgiyi değil alanınızda öncü olabilecek içerikler hazırlamaya dikkat edin. Öncü olacak içerikler tıklanmanızı daha da artırır. Sayfanızın trafiği artar.

 Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeleri Kullanmak

Sektörünüz hangi alansa onun içeriğindeki popüler anahtar kelimeler trafiğinizi artırmak için yeterli kalmayabilir. Bu sebeple ürün ve hizmetininiz neyse onun için belirgin anahtar kelimeleri seçmek olumlu yararı olacaktır. Bu anahtar kelimelerinin artması sitenize yarar sağlar.

Meta Düzenlemelerini Dikkatli Yapmak

Meta düzenlemeler blog yazınız için temel bileşenlerdir. Meta açıklama, başlı ve URL optimize edilmiş bir web sayfası bu temel bileşenleri oluşturan unsurlardır. Bu düzenlemelerin yapılması basit olsa dahi çok önemlidir. WordPress bu konuda hazır oluşumu sunar. Eğer ki blog içeriğinde bu gelişmeyi yapmak istiyorsanız Wordpress’in sunduğu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bu düzenlemelerin gerçekleşmesi Yoast SEO eklentisi ile gerçekleşir.

Kaliteli İçerik Yapma

Kaliteli içerikler yazma sizi diğer içerik üreticilerinden ayırt edilecek hale getirmelidir. Sık ve düzenli yazılan içerikler sitenizin organik trafiğinin artmasına vesile olur.

İç Linkleme Yapılması

Kaliteli bir içeriğiniz olduktan sonra bununla alakalı hangi ürün veya hizmeti sunuyorsanız onunla alakalı bir link ekleyebilirsiniz. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ürüne veya hizmete daha hızlı erişilmesini sağlayan linkler sizin de tercih edilme sebebini artırır. Bu sayede ise organik trafiğiniz artmış olur.

Sosyal Medyayı Bilmek

Sosyal medya ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlayan en iyi pazar ortamıdır aslında. Bu sebeple sosyal medyanızı aktif kullanın. Bu sosyal medya platformlarında yapacağınız tanıtımlar sizin sitenize ziyareti artırır.


Top