X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Seo

Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesinin organik arama sıralaması için çevrimiçi görünürlüğün iyileştirilmesine adanmış teknikler ve metodolojiler kümesidir.

Tüm büyük arama motorlarında birincil arama sonuçları vardır ve algoritmalar kullanıcının arama sorgusuyla en alakalı olana dayanarak organik arama sonuçlarını sıralamayı ayarlar.

SEO, sayfa girişimlerini hem açık hem de kapalı olarak içerir. Ads vermenin aksine, web sitesinin içeriğinin arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini sağlamak için Google’a para ödemeniz gerek yoktur.

SEO Neden Önemlidir?

İşletmenin büyüklüğünden bağımsız olarak, online varlığın iyileştirilmesi, firmanın marka bilinirliğini arttırması için hayati öneme sahiptir. Hem sayfa içi hem de sayfa dışı optimizasyon için çaba sarf etmek, web sitenize ve işinize uzun vadede fayda sağlayacaktır. Bu çabalar, süreç boyunca sabır gerektirse de SEO'nun sonuçları, sürekli nakit girişi gerektiren SEM yöntemlerinden farklı olarak, uzun ömürlü ve sürdürülebilirdir.

SEO'nun bazı avantajları şunlardır:

  • Uygun maliyetli
  • Geliştirilmiş CTR
  • Kullanıcılarla daha yüksek güvenilirlik
  • Sürdürülebilir görünürlük
  • Marka bilinirliği

Bu alan yıllar geçtikçe gelişmekte olduğundan, SEO'ya zaman ayırmak, rakiplerinize üstünlük sağlamanıza veya kendileri için harcadıkları çabalara bağlı olarak oyuna katılmanıza yardımcı olacaktır. SEO’nun uygun bir şekilde uygulanmasıyla, web sitesi Google’ın arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamasını yükseltebilir. Bu sayede görünürlüğünü ve tıklama oranını artırabilir.

Sitenizin arama motorunda sıralamasını iyileştirmek, sadece görünürlük konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitesine daha fazla güvenirlilik sağlar. Sitenin hedeflenen anahtar kelimeleri için SERP’lerde daha üst sıralarda yer almak, o işletmeye, alt sıradakiler üzerinde otorite hissi verir ve arama sorgularına giren kullanıcı tarafından daha güvenilir görünür. Web sayfanızın sıralamasını iyileştirerek, görünürlüğü önemli miktarda trafik, yeni kullanıcılar ve potansiyel yeni müşterilere dönüştürerek marka bilinirliğini arttırabilirsiniz.

SEO Zaman İçinde Nasıl Değişti?

Sadece 1990'ların başında ortaya çıkan SEO, zamanla çarpıcı bir şekilde değişti. Linkler kaliteden çok sıradandı, anahtar kelimeler gizli metinlerle doldurulur ve kötüye kullanılırdı. Kullanıcı yerine arama motoru için içerik oluştururdu.

Bununla birlikte, yıllar boyunca, Google ve diğer arama motorları, bu spam ve düşük kalitedeki içerikleri kullanan sitelere ceza vermek için Google’ın Panda ve Penguen güncellemeleri gibi algoritmalarında büyük güncellemeler getirdi.

Bugün, SEO yelpazesine giren sorumluluklar sürekli artmaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde mobil kullanım kolaylığı, HTTPS, sunucu ve semantik arama, SEO ile sosyal medya pazarlaması arama endüstrisinin başlıklarını oluşturdu.

SEO'nun teknik yönleri herhangi bir web sitesi için temel olarak kalırken, içerik oluşturma ve kullanıcı deneyimi sitenin kullanıcısı için kaliteyi sağlamak adına gerekli bir uygulama haline gelmiştir.

SEO ve İçerik

Pazarlamada büyüme alanı olan İçerik, SEO'da kritik bir faktördür. Makaleler, resimler ve videolar SEO için başlıklardan, web adreslerinden ve görüntülü reklamlardan çok daha değerlidir.

Arama motoru algoritmaları, web sayfasındaki temel terimleri okuyabilir ve geri bildirimde bulunabilir, aynı zamanda içeriğin kalitesini ve okuyucunun aradığı konularla alaka düzeyini analiz edebilecek kadar karmaşıktır.

Anahtar kelimelerin yoğunluğu, dış bağlantılar ile ilişkilendirilmesi, değişimin tazeliği ve sıklığı ile bir makalenin ima edilen izleyici kitlesi, interneti dolaşan, web sayfalarını analiz eden ve aramaya en alakalı bilgiyi döndüren sanal botlar tarafından dikkate alınır.

Şirketler, sonuçlarının en üst sıralarda yer alması için sistemi “kandırmaya” çalışabilir. SEO'nun asıl amacı bu değildir ve eğer işletme kötü inşa edilmiş bir web sitesinde düşük kaliteli içeriğini zorlarsa, ziyaretçinin ilgisini çekmeyecek ve arama motorlarında üst sıralarda yer alma şansı büyük ölçüde azalacaktır.

SEO stratejilerinin başarısını ölçmek iş hedeflerinize bağlı olmalıdır, ancak hem niteliksel hem de niceliksel göstergeler, sosyal geri bildirimler, tıklama oranları ve izleyici katılımı içermelidir.

Mevcut pazarlama yeteneklerinizi SEO becerileriyle birleştirmek bariz bir avantaj sunar ve sizi SEO uzmanından sonra aranabilir hale getirebilir. Turkuvazsoft olarak bu konuda size desteğe hazırız.

Neler Yapıyoruz?

Sunmuş olduğumuz paketler ile sitelerinizi yükseltmek için ilk adımı atmanızı sağlıyoruz. Yıllara dayanan tecrübe ve birikim ile SEO konusunda uzmanlığımızı ve tüm bilgilerimizi siteleriniz için kullanıyoruz.  Ayrıca;

  • Web sitelerinin sayfa içi ve teknik SEO için en iyi uygulamaları karşılamasını sağlamak için birden fazla platformda çalışıyoruz.
  • Sitenizi arama motorlarında yükseltiyoruz.
  • Anahtar kelime araştırması ve rakip araştırması yapıyoruz.
  • Organik arama ile trafik ve dönüşüm sağlıyoruz.

SEO sitenizde başlar ve arama motorunda neticelerini verir. Alt yapınızın sağlam ve kurallara uygun olarak hazırlanması önemlidir. Temeli sağlam olmayan bir siteye yapılan SEO çalışmaları uzun vadede başarılı olmayacaktır. Site analizi için lütfen uzmanlarımızdan destek alınız.

Sesli yanıt sistemi artık günümüzde çok fazla kullanılmaya başladı. Seo işlemlerini gerçekleştirirken arama motorlarının sesli yanıt sistemlerindeki işleyişe göre uzun kuyruklu anahtar kelimelerinizide sizler için oluşturuyoruz. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler sesli yanıt sistemlerinde çok önemlidir. Artık insanlar klavye ile uğraşmaktansa direk tek tuşa basıp sesli yanıt sistemlerini kullanmakta.


Top