X
X
TRY

Ücretsiz İç ve Dış Seo Analizi

AnasayfaYazılarGoogle SEOÜcretsiz İç ve Dış Seo Analizi

SEO analizi, sitenizi iç ve dış web sitesi optimizasyonu, iyi site yapısı, iyi kullanıcı deneyimi ve SEO dostu tema gibi faktörlere göre analiz etmenizi sağlar.

SEO analiz hizmetimizle, sitenizi onlarca SEO kriterine göre talep edebilirsiniz. Seo Analizi aracımız, sitenizde yapmanız gerekenler hakkında size tavsiyelerde bulunur.

Neden SEO Analizine İhtiyacınız Var?

Bu araç, herhangi bir sıkıntı olmadan ve çok hızlı bir şekilde sitenizi derinlemesine gözden geçirmenizi sağlar. Ve tamamen ücretsiz! Aracı kullanmak için sitenize tam URL’yi araca girmeniz yeterlidir. Bu adımdan sonra, aracımız yakında sitenize A'dan Z'ye tam bir rapor verecektir.

Yerinde SEO, kullanıcılar ve arama motorları üzerinde büyük bir etkisi olduğu için yazılım ve tasarım açısından iki bölüme ayrılmıştır. SEO kriterleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Teknik bölümden sonraki bir sonraki adım, sitenizin sosyal ağlar üzerindeki konumunu ve Alexa derecesini bulabileceğiniz site dışı SEO olarak bilinir.

Anahtar Kelimeler Ve İçerik

Burada, sayfa içeriğinin kullanıcılar ve arama motorlarıyla uyumlu olması için anahtar kelimelerin sıklığı ve içeriğin hızı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Teknik Bilgiler

Kullanıcının sitenize hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmesi için bulunduğu sunucunun sağlık durumunu ve performansını öğrenebilirsiniz. Onları iyileştirmeyi bile öğrenebilirsiniz.

Performans

Sitenizi açma hızını ve dahili dosyalarının boyutunu tanıyarak değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, sitenizin performansına katkıda bulunabilirsiniz. Sitenizin hızlı bir şekilde açılmasını istiyorsanız, önce etkinliğini ölçebilirsiniz.

Bugüne kadar, en yaygın kullanılan cihaz Mobil'dir ve kullanıcılar sitenizin herhangi bir platform için uygun olup olmadığını bulabilir ve böylece tüm çalışmalarını mobil üzerinden yapabilirler.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Her raporlama aracı ve SEO pazarlama ajansı raporları çeşitli yönleri içerir, ancak bazı ortak özellikler veri parçalarıdır:

 • Sektörünüzdeki en iyi rakipleri ve SEO sonuçlarını detaylandıran rekabetçi SEO analizi,
 • Geçerli satır öğeleri, satır öğesi rekabeti, aylık aramalar, normal tıklama oranı ve rakip anahtar kelimeler dahil olmak üzere anahtar kelime performans raporları,
 • Düşük kaliteli bağlantıları tespit etmek için spam kontrolü,
 • Bağlantı etkinliğini ölçmek için sayfa dışı bağlantı raporları,
 • İndirme hızı ve gezinme gibi sayfa performans verileri,
 • Sitenin yerleşimi ve yapısı hakkında bilgiler,
 • Yinelenen içeriği ve içeriği olmayan sayfaları tanımlayan yönetim içeriği,
 • Görüntüler için altyazı,
 • Meta açıklamaları,
 • Sosyal ağlarla entegrasyonu,
 • Site tasarımının masaüstü ve mobil cihazlara duyarlılığı,

Bunlar, SEO analiz raporunun tamamında görebileceğiniz bölümlerdir.

Organik SEO Nedir?

Organik SEO teriminin kullanımı aslında kötüye kullanma ihtiyacından dolayı ortaya çıktı. SEO zaten dikkatlice odaklanmış stratejilerin uygulanmasıdır. Ancak, arama motoru optimizasyonu yerine, yetersiz kişiler veya firmalar, yükleme botlarının ve algoritmaların geçici yararı nedeniyle yapay uygulamalar yarattılar.

Arama motorlarının, özellikle de Google’ın, bu tür çalışmaları nihayetinde güncellenmiş algoritmalarını kullanarak tespit edip cezalandırdıkları unutulmamalıdır. Bu nedenle, SEO hizmetini gerçekten yetkin kişilerden alırsanız, bu hizmetin organik potansiyeline ihtiyacı yoktur.

Web Sitenizin ücretsiz SEO Analizi için lütfen profesyonel ekip arkaşlarımızdan destek isteyin.


Top