X
X
TRY

Wordpress Seo Eklentileri

AnasayfaYazılarGoogle SEOWordpress Seo Eklentileri

WordPress SEO eklentilerini kullanarak, sitelerinizin SEO ayarlarını WordPress altyapısı içinde hızla özelleştirebilirsiniz.Sağlam bir SEO altyapısı olmadan bloğunuza ne kadar kaliteli ve orijinal yazılar yazdığınız önemli değildir, beklediğiniz gibi aşağıda verebileceğiniz gibi WordPress SEO eklentileri daha iyi çalışabilecek bir derecelendirme almak zordur.

Seo Dostu Tema!

Standart WordPress temasının size iyi sağlandığını söylemek imkansızdır. Bu nedenle, farklı bir konu seçmelisiniz. Birçok konu kendilerini SEO dostu olarak adlandırsa da aslında durum böyle değildir.

İşinizi şansa bırakmadan kendi çeklerinizi yapmalısınız. WordPress SEO temasını kolaylaştıran iki önemli özellik vardır:

Uyarlanabilir Tasarım:Mobil içerik, mobil kullanıcılar için her zaman daha iyidir. Google’ın söylediği için bu politikaya uymalısınız.

Hafif Tasarım: temalarla karmaşık üçüncü taraf eklentileri ve komut dosyaları çok kullanışlı değildir. Bu konular sitenizi yavaşlatır.

Siteyi test etmek istiyorsanız, Googleındas Mobil Uyumluluk Testi ve PageSpeed ​​Insights ile test etmeniz gerekir. Burada elde ettiğiniz iyi sonuçlar, temanın gerçekten SEO için optimize edilmiş olduğunu gösterecektir.

Yorumları Manuel Olarak Onaylamak

Birçok blog incelemesi sizi mutlu edebilir. Genellikle insanlar soru sormak için yorum yapmaya gider veya yazdıklarınız hakkında bir şeyler söyler. Bazıları tamamen istenmeyen mesajlar içerebilir.

Bu mesajlarda, yorumcunun adı genellikle bir anahtar kelime olarak bulunur ve site adresinin adresi kaydedilir. Bu tür yorumların asıl amacı sitenizden bağlantılar sağlamaktır ve bu mesajlar genellikle otomatik olarak oluşturulur.

Google, bu tür yorumlar için mücadele edebilmek için 2005'te nofollow etiketini çıkardı. Tüm WordPress yorumları henüz kullanılmıyor. Bu nedenle, hiçbiri PageRank değerini bir siteden diğerine aktarmaz.

Görüntülerde Alternatif Metin Kullanmak

Görüntülerde alternatif metin kullanmanız gerekir. Bunun ana nedeni ekran okuyucuların görüntüleri okuyamamasıdır. Bunun yerine, Erkan okurları görsel bilgi sağlayabilecek alt metinleri okumayı tercih ediyor.

WordPress sitenizdeki herhangi bir medya dosyasını görüntülemeye geçtiğinizde, düzenlemediyseniz “Alternatif Metin” bölümünün boş olduğunu göreceksiniz. Görüntüyle ilgili olmak için Alt Metin'in bu bölümünü doldurmalısınız.

Metinler özellikle arama motorları tarafından takdir edilmektedir. Arama motorları henüz görüntüleri anlama yeteneğine sahip olmadığından, onlar hakkında görüntü adlarından veya alt metinlerden bilgi alırlar. Arama sonuçlarını Google Görseller’e de girebilirsiniz.


Top