X
X
TRY

Google Adwords Nedir?

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımGoogle Adwords Nedir?

Google Adwords metin tabanlı bir reklamcılık modelidir. Google Adwords en popüler reklam modellerinden biridir. Reklamları Google Adwords kullanarak görüntülemek, genellikle belirli sınırlar içinde kullanacağınız satırlardan oluşur: Çekici İlginç Başlık, Açıklama Satırı ve Site Alanı bu sınırlara dahildir.

Google Adwords ile, bu reklamı gören kişiler reklamvereni gösterdiğinde değil, reklamı tıkladığında ödeme yaparsınız. Google Adwords modelinde, bu ücret, reklamınızda görünmesini istediğiniz anahtar kelimelerin rekabetine bağlı olarak değişir. Google Adwords reklamınızın rekabette öne çıkması ve ön sırada görünmesi için daha fazla ödemeniz gerekir. Kısacası, bu bir müzayede sistemi gibidir.

AdWords Nasıl Çalışır?

Google AdWords’ün nasıl çalıştığını ve reklam bütçenizi en iyi nasıl değerlendirebileceğini anlamak için, anahtar kelimeler, yerleşimler, reklam derecelendirmesi, teklifler ve kalite puanı gibi bazı tasarım ilkelerini bilmek önemlidir. Seçilen kelimeler arama kelimeleri ile eşleştiğinde reklamlarınız görünecektir. Örneğin, antika avizeler satıyorsanız, kampanyanızdaki "antika avize"yi anahtar kelime olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılar Google’a antika avizeler veya benzeri bir içerik yazdığında, reklamlarınız arama sonuçlarının üstünde veya altında görünecektir.

Google Reklamları Neden Kullanmalı?

Aslında, Google’ın reklam sistemini başlatmadan önceki ilk soru “Neden kullanmalı” olabilir. Sonuçta, ürünlerimizden veya hizmetlerimizden biri sunulabilir veya çok önemli bir iş olabilir. Bu iyi bir reklamcılık işidir. Google Reklamları reklamcılık sistemi, önemli bir şirkette çalıştığı için bu alanda önemli bir yer kaplar ve yayıncının kardeşi, dünyanın en büyük reklamcılık yayıncılık şirketlerinden biridir.

Google Reklamları Nasıl Kullanılır?

Google’ın reklam sistemi temelde çok basit bir platform olmasına ve çok basit yönetim özelliklerine sahip olmasına rağmen, önemli reklamlar yayınlarsanız uzman yardımına ihtiyacınız olabilir.

Anahtar kelimenizi Google’da en üst düzeye çıkarmak için ödediğiniz tutara göre her tıklama için aldığı uygulamadır. GoogleAdWords mantığı bir açık artırma olarak görülebilir. Çünkü ödeme miktarını seçtiniz. Ödeme tutarınıza bağlı olarak, anahtar kelimeniz Google tarafından daha yüksek olarak derecelendirilecektir. Yani her tıklama için 5 $ 'a kadar ödeyebilirsiniz. Ayrıca 1 dolar için bir seçenek sunabilirsiniz. Google, işlemlerinizi sağladığınız ödeme tutarına göre inceler. Google, reklamlarınızın gösterimi için ücret almaz. Müşteriler reklamlarınızı gördüğünde ve tıkladıklarında ödeme yaparsınız. Tabii ki, bu ücretlerin tümü AdWords bölümünde görünebilir.


Top