X
X
USD

Google Webmaster Hizmetleri

AnasayfaYazılarGoogle Webmaster Hizmetleri

Google Web Yöneticisi Araçları, teknoloji devi Google’ın web yöneticilerine sunduğu çok yararlı yönetim araçlarıdır. Bu yönetim araçlarını doğru kullanarak, maksimum optimizasyon sağlayabilirsiniz.

Google Search Console

Google Web Yöneticisi Araçları SEO İçin Neden Önemlidir?

Olan Google Web Yöneticisi Araçları olarak adlandırılan Google Web Yöneticisi Araçları, Google’ın sitelerindeki hataları ve durumları tanımlamak için web sitesi yöneticilerine ücretsiz olarak sağlanan bir sistemdir. Google’ın, web sitenizi arama motoru verilerine dayanarak analiz etmesini sağlayan Web Yöneticisi Araçları, web sitenizi analiz ederken organik veriler sağlar.

Site Araç Çubuğu

Site kontrol paneli, en önemli bilgilerin bulunduğu alandır ve sitenizle ilgili bir sorun olup olmadığını hemen görebilirsiniz. Buradan sunucuyu, site haritasını veya 404 hatalarını hızlı bir şekilde izleyebilir ve sınırlı bir süreniz varsa, sitenizin teknik durumunu görmek için bu alanı kontrol edebilirsiniz.

Bu alan, sitenizde kritik bir durum olup olmadığını öğrenmek için Google’dan bir mesaj aldığınız kısımdır. Sitenizin ayarlarında kritik bir değişiklik yaptıysanız, bu alanda da bu mesajı görebileceksiniz.

Webmaster Araçları

Google’ın web yöneticisi araçları, izlemek ve raporlamak için kullanabileceğiniz araçların yanı sıra sitenizin Google tarafındaki işlevselliğini değiştirmek için araçlar içerir. Tüm bu araçlar etkili bir şekilde kullanılıyorsa, yüksek bir SEO puanı elde edebilirsiniz.

İzleme ve raporlama modülü değil, Web yöneticisi araçları, web yöneticisi ile Google arasında önemli bir iletişim ve uyarlama kanalıdır. Bu sistemi kullanarak, analiz edilen veriler ışığında gerekli girişimleri yapabilir ve burada sunulan araçları kullanarak Google’ın görünümünde değişiklikler yapabilirsiniz. SEO işlemlerinde en önemli veri girişi araçlarına ek olarak, en önemli izleme ve değerlendirme özellikleri Google’ın web yöneticisi araçlarında bulunur.

404 Hataları

404 hatasının SEO düşmanı olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteli SEO çalışmalarına sahip olsanız da Google’ın web yöneticisi araçlarıyla ilgili 404 hata veya sorun sitenizde birçok soruna neden olacaktır. Hızlı bir çözüm bulmanız ve bu sorunlardan tamamen kurtulmanız gerekir. Size yardımcı olabilecek öneri ve önerilerimizi dinlemeli ve bu sorundan en kısa zamanda özgür olmalısınız. Web siteleri için çok önemli olan 404 hata büyük problemler getiriyor. Sitelerinize yansıtılacak kötü linklerle birlikte 404 hata da büyük önem taşıyor.

404 hataya neden olan kopuk linklerin bir şekilde sitenizdeki arayüzle ilgili olduğunu düşünmemelisiniz. Sitenizin kaynak kodunu detaylı olarak incelemelisiniz. Bir örnek vermemiz gerekirse; JavaScript ve Css kaynak kodlu bozuk bağlantılar 404 hata sayfası olarak gösterilmez. Lütfen bu bölümdeki kaynaklara olan bağlantıların grafiklere, resimlere vb. Başka bir alternatif çözüm: Masaüstü programları bu sorunu çözebilir ve kolayca kopuk bağlantılar bulabilirsiniz.


Top