X
X
USD

Yerel SEO

AnasayfaYazılarGoogle SEOYerel SEO

Yerel Seo

Yerel Seo kavramı ülkemizde yeni yeni yükselmeye başlamıştır aslında yıllardır kullanılan ancak pek çok sektörün yeni farkına vardığı Seo hizmeti son yıllarda popülerleşmiş bununla ilgili çalışmalar da artmıştır. Tukuvazsoft bu konuda ister büyük ister küçük işletmeler olsun işletmelerin arama motorunda üst sıralara çıkarmak için çalışmalar sergilemektedir.

Seo Nedir?

Seo kavramının açılımı Search Engine Optimization’dır. Yani kısaca açıklayacak olursak Seo kavramı veri tabanı içerisinde arama yaparken belirli kriterler ile sizi ön plana çıkarmaya denir. Seo aslında reklam politikaları arasında gösterilebilir. Yani işletmenizin, firmanızın ya da markanızın potansiyel müşterilerine görünür olması için kullanılan bir yöntemdir. İşletmenizin ya da markanızın daha görünür olmasını sağlamak için Turkuvazsoft sizlere hizmet sağlamaktadır.

Yerel Seo Nedir?

Yerel seo kavramı lokal seo olarak da bilinmektedir. Yerel seo, lokasyon bazlı kullanıcıların anlık olarak yaptığı arama sonuçlarında sizin de ürün ve hizmetlerinizin görünür olması ve tanıtılması için yapılan çalışmalar olarak tanımlanabilir.

Son yıllarda ileri teknolojilerin hayatımıza girmesi ile birlikte kişisel asistanlar ya da sesli aramalar yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu durumun sonucunda da tüketiciler, giderek kendilerine yakın olan işletme ve mağazaları aramaya meyilli hale gelmişlerdir. Bu durumun sonucunda işletmelerin de dijital pazarlama stratejilerini kullanmaları gerekmektedir. İşletmelerin bu büyük pazarda görünebilir olmaları için lokasyon bazlı yerel SEO çalışmalarını dahil etmeleri ve bu aramalarda üst sıraya çıkmaya çalışmaları gerekmektedir.

Yerel seo ile geleneksel seo arasındaki en büyük fark müşteri hedefleme şeklidir. Örneğin yerel SEO çalışması yaparken anahtar kelimelerinize hedefleme yaparken her daim coğrafik faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü arama yapan kişiye olan mesafe, en temel yerel SEO faktörleri arasında yer almaktadır.

Yerel Seo Nasıl Yapılır?

İşletmelerin yerel seo ile Google arama motorunda isimlerini daha üst sıralara taşımalarını sağlamak için turkuvazsoft hizmet sağlamaktadır. Turkuvazsoft ile dijital pazarlama stratejilerini kullanarak işletmenizin hedeflediğiniz müşterilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tukuvazsoft seo uzmanı ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu reklamı sağlayacaktır. Garantili seo hizmeti ile kalıcı ve hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz.

Tukuvazsoft başarılı, tecrübeli ve uzman kadrosu ile işletmenizin, internet sitenizin ya da markanızın ismini üst sıralara çıkarmak için hizmet vermektedir. Profesyonel bir ekip ile onlarca içerik arasında sizin isminizi üst sıralara çıkarma garantisi ile hizmetinizdedir. Sizin tek yapmanız gereken Tukuvazsota ulaşarak hangi alanda çalıştığınızı hedef müşteri kitlenizi ve detayları belirlemek olacaktır.

Yerel Seo Açısında Sitenizde Bulunması Gereken Önemli Elemetler

Yerel aramada iyi bir performans göstermek için internet sitenizde bazı özelliklerin bulunması sizlerin üst sıralara taşınmanızda önemli bir yere sahiptir. Seo çalışmalarından daha çok verim almanızı sağlayacak elementlerden en önemlisi sitenizde isim, adres ve telefon numarasının bulunmasıdır. Böylece kullanıcılar size daha kolay ulaşabilir ve potansiyel müşteri haline dönüşebilir.

Yerel seo açısından sitede bulunması gereken özelliklerden birisi de hedeflenmiş hiyerarşi sistemidir. Kullanıcılar sitenize girdiklerinde hedeflenmiş hiyerarşi sitemi ile onları harekete geçirici mesajlar ile yönlendirebilirsiniz. Ayrıca siteler için anahtar kelime optimizasyonu da oldukça önemlidir. Anahtar kelime seçerken coğrafi odaklı anahtar kelimelere yer vererek hedef kitlenizin sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.


Top